Новости

Samsung Galaxy S9 доби надградба за нови AR Emoji

Samsung Mobile не заборава на својот лански премиум смартфон па затоа лансираше нова софтверска надградба која носи голем број на нови AR...


Новиот смартфон на Huawei ги воведува луѓето во 5G ерата

Huawei го претстави Huawei Mate 20 X (5G), кој доаѓа со Kirin 980 и првиот 5G multimode 7 nm чипсет на светот - Balong 500....


Познато колку RAM ќе има Google Pixel 4

Google за најновата понуда на премиум смартфони Pixel 4 планира да ги спушти за нијанса цените за да има поконкурентни модели, но тоа...


FaceApp - И вие ли сте заразени со филтрите на оваа апликација?

FaceApp е апликацијата што го полуде светот во последните неколку денови, затоа што им овозможува на корисниците да се видат како би...


Xiaomi ќе го претстави Black Shark 2 Pro на 30 јули

Xiaomi најде одлична нишка во специјалните смартфони за мобилен гејминг па по солидниот успех подготвен е за лансирање на нов модел кој...


Huawei ќе лансира нов Honor Band 5 фитнес тракер

Honor како суб-бренд на Huawei следната недела заедно со новиот атрактивен смартфон Honor 9x ќе лансира и нов фитнес тракер кој ќе биде...


Хакери го пробиле системот на бугарската Даночната управа

Хакери упаднале во системите за даночни и финансиски податоци на милиони Бугари, соопшти бугарската влада, која набрзо и објави како ги...


Нов безбедносен пропуст на WhatsApp и Telegram во пораките

Откриен  нов безбедносен пропуст во апликациите WhatsApp и Telegram, кои на хакерите им ја отвара вратата за вашите лични податоци во...


Шекил О'Нил ја копирал инвестициската стратегија на Џеф Безос

Шекил О'Нил е познат по својата легендарна кошаркарска кариера и неговите највисоки бодови од своето време. Меѓутоа, тој е упешен...


Honor 20 со Phantom Blue влегува во продажба

Huawei ќе го засили пласманот на Honor 20 кој од утре влегува во продажба со новата Phantom Blue нијанса на маската која ми дава голема...


Ова е капацитетот на брзото полнење на Galaxy Note 10

Samsung Mobile ќе обезбеди нови стандарди за брзо полнење на претстојните модели на премиум фаблетот Samsung Galaxy Note 10 кој исто така...


Илон Маск преку Неуралинк сака да олесни трансфер на мозочни податоци

Неуралинк на милијардерот Илон Маск го олеснува преносот на податоци меѓу луѓето и компјутерите.


Sony Xperia 1R ќе го понуди првиот 5K HD дисплеј?

Sony Mobile наскоро може да сруши нов рекорд кога е во прашање степенот на резолуција на екранот за новиот смартфон Sony Xperia 1R кој би...


HTC Wildfire наскоро би можел да стане реалност

HTC Wildfire и Wildfire S беа најпопуларните телефони од Android и првенствено беа фокусирани на буџетниот сегмент. Сега, 10 години после...


Facebook повторно во проблеми, сајтот им е паднат

Facebook во рок од само две недели повторно има големи проблеми со серверите и овој пат не е достапна десктоп верзијата на нивниот веб...


Колку чини хакирањето на нечиј Instagram

Хакерите секогаш наоѓаат начин да заработат повеќе со помалку работа. За среќа постојат луѓе што се занимаваат со хакирање, но сепак ги...


Huawei планира да префрли вработени од Futurewei Technologies во Кина

Huawei ќе има многу отпуштања во американската подружница Futurewei Technologies, потврдува Wall Street Journal...


Ќе стигне ли ECG скенерот за Galaxy Watch годинава?

Samsung Mobile се уште чека одобрување од Федералната комисија за храна и лекови на САД за новиот ECG скенер кој веќе е планирано да биде...


Outlook со нов Dark mode дизајн за Android и iOs

Outlook сервисот за електронска пошта на Microsoft лансира нов дизајн кој е целосно прилагоден според Dark mode стандардите и корисниците...


Honor 9X и 9X Pro ќе бидат со дизајн од раб до раб

За 6 дена пристигнуваат двата нови модела на Honor, за кои протекоа нови фотографии. Интересен е поп-ап


Samsung Galaxy Note 10 го направи првиот бенчмарк тест со Exynos 9825

Samsung Galaxy Note 10 за прв пат се појави на сеопфатен бенчмарк тест на сајтот Geekbench каде се појави со напредниот осум-јадрен...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm