Новости

Цукерберг објави на Facebook кој е неговиот предизвик за 2019

Марк Цукерберг секоја година сака да научи нешто ново и да постави висока цел што сака да ја реализира за 365 дена...


Кое е најдоброто време за вашите празнични постови на Фејсбук и Инстаграм

За да имате повеќе реакции и коментари на Фејсбук, треба промислено да објавувате, да не е тоа претеран...


Инстаграм само за момент го промени дизајнот на апликацијата

Инстаграм тестирал за кратко хоризонтален приказ на објавите, но не кај сите, туку само кај одреден број корисници...


Instagram ја расипа сликата на iPhone Xs

Instagram ја расипа сликата на iPhone Xs


Instagram Direct конечно воведе гласовни пораки

Instagram Direct, односно делот од мобилната апликација кој е наменет за поединечно или групно допишување, конечно воведе гласовни пораки.


Имате ли проблеми со Instagram и Facebook? Не сте единствени

Корисниците на Facebook и Instagram повторно ги губат нервите поради проблемите од социјалните мрежи....


Корисниците се бунат, мрежата е недостапна – што се случува со Facebook и Instagram

Добар дел од корисниците не можел да го користи Facebook Messenger и да разменува пораки, откако пред неколку ...


Instagram го симна Snapchat од тронот

За тинејџерите Snapchat беше најпопуларната социјална мрежа, но со истражувањата на аналитичката ....


Facebook и Messenger ќе ве следат преку Instagram во секое време

Експертот Џејн Вонг забележала дека оваа функција ја има во приватниот сетинг на Instagram во History Locations. Опцијата им...


Што нуди новата опција Nametag на Instagram?

Instagram ја финишираше надградбата на сите верзии на мобилната апликација која сега добива нова функција наречена Nametag, а истата ќе...


Ко-основачите на Instagram ја напуштаат компанијата!?

Ко-основачите на Instagram, Кевин Систром и Мајк Кригер, ја напуштат компанијата со цел „повторно да ја истражат...


Телекабел пишува историја, влегува во мобилната телефонија!

Кабелскиот оператор што почна со работа во Штип, а потоа се прошири и низ други поголеми градови во Македонија...


Facebook и Instagram со опција колку сте зависни од мрежите

Колку пати ви се случува да сакате да проверите нешто за кратко на Facebook или Instagram,а на крај се задржувате...


Instagram ќе ви открива кој е „онлајн“

Instagram ќе направи уште еден чекор понапред во обидот да ги прошири функциите на мобилната апликација покрај основната намена за објава...


Instagram Stories ќе има реакции исти како Facebook

Facebook сака од Instagram да направи повеќе промени, со кои ќе поттикне интерактивност кај своите корисници...


Instagram додаде нова опција, дали ја искористивте?

Делот за стории на Instagram стана главното место каде се пренасочија сите активности на корисниците кои станаа зависни од објавување на...


Instagram додава опција за објава на музика на Story

Instagram додава функција со која ќе може да објавите песна со времетраење од 15 секунди на Story. Веќе...


Instagram со IGTV ќе му конкурира на YouTube

Instagram лансираше комплетно нова апликација IGTV која е замислена како платформа наменета за гледање на видеа направени со мобилен...


Илон Маск го заврши тунелот за сообраќај без стрес

Илон Маск објави на својот профил дека е завршен тест-тунелот под тлото на Лос Анџелес, при што сега ...


“БазФид“ и “Додо со Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+

“БазФид“ и “Додо“ го прават секојдневието поинтересно преку Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+...


Samsung смартфон за корисници што не сакаат интернет

Samsung има смартфон без интернет, за корисници што интернет. Новиот Galaxy J2 Pro модел нема да биде...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm