Новости

Huawei P20 lite (2019) ќе биде помоќен од очекуваното

Huawei P20 lite (2019) наскоро ќе биде официјално лансиран како продолжение на ланската премиум P серија на смартфони, но спротивно на...


Слики со првиот телефон на Huawei - P Smart Z со pop-out камера!?

Скриените селфи камери во комбинација со дизајнот со целосен преден екран се следниот тренд во нагорна линија...


Huawei P30 Lite лансиран со тројна камера и Kirin 710

Huawei ја комплетираше новата одлична P30 серија на смартфони со посебниот Lite модел кој ќе има идентичен дизајн и изглед, но за нијанса...


Honor 10i ќе биде со тројна задна камера

Honor 10 серијата го добива новиот модел Honor 10i, кој ќе биде со сличен дизајн со Honor 10 Lite и ќе има три задни камери од задната...


Honor се пофали со 10 милиони продадени 8X модели

Honor се пофали дека нивниот смартфон Honor 8X е продаден во 10 милиони примероци низ светот. Honor 8X...


Колку добар ќе биде Huawei P30 Lite?

Досега целиот фокус на шпекулации беше насочен кон очекувањата од супер квалитетните Huawei P30 и Huawei P30 Pro, но со новите детали за...


Huawei P30 Lite ќе пристигне со тројна задна камера и Kirin 710

Протекоа нови информации за Huawei P30 Lite, за кого експертите сметаат дека ќе има резолуција од ....


Huawei го претстави новиот P Smart 2019 на специјален настан во Скопје

Huawei го претстави својот нов паметен телефон P Smart 2019, кој е веќе достапен и во Македонија...


Huawei го претстави HUAWEI P smart 2019: Целодневна батерија, поголем екран и AI Dual камера

Huawei го претстави HUAWEI P smart 2019: Целодневна батерија, поголем екран и AI Dual камера


Honor 8X почнува со продажба во Европа за €250

Honor 8X прво стана достапен во Кина, сега во Европа, а подоцна и во САД. Сега имаме информација и колку ќе чини...


Лансиран и Huawei Nova 3i Red со нова маска

Huawei лансираше нова Red верзија на смартфонот Nova 3i кој ја добива со ова веќе четвртата боја на маската со што значително се...


Honor 8X изгледа ќе дојде со мал засек и огромен екран

Honor 7X беше лансиран минатата есен, кој е се уште еден од најдобрите смартфони со цена до 250 долари...


Huawei Mate 20 Lite има засек на првите рендери

Huawei претходно го лансираше дизајнот со засек кај nova 3i моделот од средната класа, уште пред да....


Huawei работи на конкурентот на најновиот процесор Kirin 710

После пристигнувањето на Snapdragon 710 процесорот на пазарот на смартфони, Huawei почна да развива...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm