Новости

Huawei P50 ќе биде со Snapdragon 875G процесор

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) е компанија за производство на чипови за најмоќните брендови како што се Apple и...


Honor ги лансира Play 4 и 4 Pro за 3 дена

Honor ќе ги презентира Honor Play 4 и Play 4 Pro на 3 јуни, при што во меѓувреме ги откриваме спецификациите на Honor Play 4, кои се...


Наскоро ќе биде лансиран Huawei P30 Pro NE

Huawei наскоро ќе го лансира свежиот модел Huawei P30 Pro New Edition кој ќе има мали измени во хардверот во однос на ланската верзија, а...


Honor 30 Pro ќе изгледа доста атрактивно

Honor, суб-брендот на Huawei се подготвува за наскоро да го лансира новиот модел Honor 30 од кого се појави најверојатно првата...


Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei...


Официјално: Huawei со одлични новитети кај Huawei P40 серијата

Huawei во вонредни околности ја одржи презентацијата на новите премиум смартфони од новата генерација Huawei P40 кои со себе носат голем...


Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги очекуваме наскоро со моќни перформанси

Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги наскоро а веќе знаеме дека Huawei P40 Pro ќе биде со 6,58 инчен дисплеј со тенок дизајн и punch-hole...


Huawei го претстави Mate XS во Македонија

Поради тоа што MWC беше официјално откажан, Huawei го претстави новиот преклопен смартфон на стриминг настан. Екипата на Телефони.мк...


Huawei во Барселона го претстави новиот Mate XS

Huawei во Барселона го презентираше Huawei Mate XS, кој ја поседува најнапредната технологија на Huawei и моментално е најсовремен уред...


Huawei Mate XS ќе дебитира на 24 февруари

Mate XS е следниот преклопен смартфон на Huawei, кој излегува официјално на 24 февруари. Премиерата ќе може во живо да се следи на 24...


Honor се спрема за MWC 2020: HONOR’s All-scenario Smart Life Products Launch

Подбрендот на Huawei, Honor, се спрема на големо за Mobile World Congress во Барселона. Настанот на компанијата ќе се одржи на 24...


Huawei P40 Pro спецификации: Батерија со графен за ултра-брзо полнење

Според шпекулациите на Twitter, изгледа дека следниот предводник на Huawei ќе биде вистинско чудовиште. Имаме рендери од Huawei P40 Pro,...


MediaTek влегува во 5G секторот со својот прв моќен процесор

MediaTek е директен ривал на процесорите на Snapdragon на Android пазарот, кој веќе одредено време го развиваше новиот 5G процесор -...


Honor V30 и V30 Pro 5G пристигнаа со одлична камера и добар хардвер

Honor официјално ги престави двата нови модела што ги најави: Honor V30 и Honor V30 Pro со 5G технологија. Honor V30 и Honor V30 Pro...


Huawei MatePad Pro е одоговорот за iPad Pro

Критичарите се презадоволни од новиот модел на таблет на Huawei, кој располага со punch-hole камера на дисплејот, што значи дека има...


Huawei го најави MatePad Pro како премиум таблет

Категоријата на таблети особено во поевтините класи станува се помалку застапена со оглед на се поголемите смартфони. Сепак, во премиум...


ARM ја возобнови соработката со Huawei

ARM соопшти дека ќе ја возобнови соработката со Huawei за најновите технологии за процесори v8 и v9 кои според производителот се...


Huawei рекордно брзо до 200 милиони испорачани смартфони

Huawei објави дека досега, во 2019 година, испорачал 200 милиони смартфони, што е 64 дена порано во споредба со минатата година. EISA е...


Huawei Mate XS е следниот foldable смартфон

Huawei го најави новиот Mate XS како следен модел кој ќе се преклопува и ќе има двоен екран со нешто надграден физички механизам и...


Ќе дојде ли воопшто Huawei Mate X кај нас?

Huawei Mate X ќе почне со продажба до крајот на октомври во Кина. Преклопниот смартфон требаше да биде пуштен во продажба уште од летото,...


Huawei прави смартфон со Kirin 990 и 5G

Huawei се откри дека работи на нов смартфон кој ќе располага со најмоќниот осум јадрен Kirin 990 процесор со 5G модем за најбрза мобилна...