Новости

5 начини да го користите новиот Find my Phone на Android

Новото искуство „Најди го мојот уред“ Ви помага лесно да ги пронајдете вашите погрешно поставени уреди со Android и други работи.


Како ќе изгледа iPhone 16?

Популарна тема помеѓу корисниците а медиумите се трудат да изнесат што повеќе детали.


Понудата која сите ја очекувавте

Пролетта пристигна а со неа и новата понуда на Samsung која не треба да ја пропуштите


Најдобриот Samsung телефон сега уште подобар

Samsung открива значајни нови подобрувања за Galaxy S24 Ultra.


iOS 18 наводно „најголемото“ ажурирање во историјата

Еве што да очекувате од овогодинешното ажурирање на софтверот за iPhone


One UI 6.1 и Galaxy AI сега достапни и на Galaxy S23, Galaxy Z Fold5 и Z Flip5

Пристигна новоста која многумина ја очекуваа


За првпат во Македонија, Netflix преку А1

Партнерство помеѓу А1 и Netflix за дополнително уживање на корисниците.


Samsung воведува функција 3D Map View базирана на платформата SmartThings и вештачката интелигенција

Функцијата 3D Map View го поедноставува управувањето со домот претворајќи ги реалните нацрти на домот во виртуелни слики во апликацијата...


„A1 Academy” го отвара пријавувањето за модулот Бизнис аналитика

За подобар свет - Предизвикај се себеси со возбудливи можности за стабилна и успешна кариера.


Дознајте за новите Samsung телефони од Galaxy А серијата

Во тек е промотивна понуда за преднарачка на новите модели на телефони Galaxy A55 5G и Galaxy A35 5G со која добивате и неверојатен...


Samsung има големи амбиции за Galaxy Ring

Samsung развива голема амбиција за иднината на здравјето дома и се фокусира на овој паметен прстен што може да се носи.


Wear OS ги обновува известувањата за да го подобри животниот век на батеријата

Новостите кои ги престави Google на Светскиот конгрес за мобилни телефони 2024 година.


Феноменална понуда на која нема да и одолеете!

Новите модели од А серија за 2024год пристигнаа! Не пропуштајте ја одлилчната понуда и добијте подарок заедно со Вашиот нов телефон...


Nothing Phone 2a - Се што треба да знаете

Доколку сте заинтересирани за уред кој е со прифатлива цена а сепак има солидни перформанси, го имаме решението за Вас.


Откриени победниците на Glomo Award на MWC Barcelona 2024

29-тото годишно доделување на Глобалните награди за мобилни телефони. Дознајте ги последните информации од светот на електрониката.


Досадно? Играјте ја оваа скриена игра во Вашите ДМ-и на Инстаграм

Погледнете какво изненадување приреди Инстаграм на корисниците.


Новиот Samsung Galaxy S24 Ultra е телефонот за кој сите зборуваат!

По некое време од лансирањето Galaxy S24 Ultra стана мегапопуларен повеѓу корисниците со сите опции кои ни ги нуди вештачката...


Легендарна понуда на телефонот Xiaomi 14

Бидете брзи и искористете ја одличната понуда за новиот Xiaomi 14 и добиј дури два подароци - Redmi Pad SE и Xiaomi Smart Band 8!


Galaxy AI на Samsung доаѓа на Galaxy S23, преклопни уреди и таблети од следниот месец

Опциите на Galaxy AI веќе од крајот на следиот месец ќе бидат достапни и за корисниците на Samsung уредите од Ѕ23 серијата, како и за...


Се што треба да знаете за новиот Galaxy Fit3

Нов и подобрен фитнес тракер којшто ќе Ви овозможи да го следите Вашиот напредок во теретана како и сите Ваши дневни активнности и тоа по...


Вештачка интелегенција достапна и за iPhone - Најавен IOS 18

Според трендовите на индустријата Apple се труди да не заостане со имплементација на технологии кои се прикажаа како интересни за...