Новости

Nokia N9 од 2011 година се враќа во Remastered верзија

HMD Global ќе го воскресне Nokia N9, а моделот ќе се вика Nokia N9 Remastered Edition. Легендарниот модел на Nokia прв пат го здогледа...


Motorola има поевтин смартфон со голема батерија

Смартфонот со најдобрата батерија годинава е Moto G Power, кој чини $250 со џиновска батерија од 5,000mAh, како и Snapdragon 665 процесор...


Илон Маск не е задоволен од изборот на Гејтс, кој купи Porsche, а не Tesla

Претходно пишувавме дека Бил Гејтс се пофали со купување на првиот електричен автомобил - Porsche Taycan. Станува збор за луксузно возило...


Nubia Red Magic 5G ќе располага со 16 GB RAM

ZTE можеби падна во втор план откако трката за ширење на 5G технологијата ја презеде Huawei, но тоа нема да ги спречи да лансираат...


Samsung Galaxy Fold 2 ќе работи со ново S Pen

За следната генерација на превиткливи смартфони на преклоп Samsung планира да употреби стар и доста добро прифатен адут. Според најновите...


Honor V30 доаѓа во Европа и без Google Play

Huawei преку својот суб-бренд на европско тло планира да ги лансира смартфоните од Honor V30 серијата без оглед што истите немаат добиено...


Несекојдневен спој на њујоршкиот шик и иновативната технологија

Новото Galaxy Z Flip Thom Browne издание за оние кои што не се плашат да експериментираат Водечките медиуми, инфлуенсери и познатите...


Корона вирусот го одложи iPhone 9 за почетокот на април

Apple најверојатно ќе го помести лансирањето на новиот смартфон од средната висока класа iPhone 9 кој наместо на средината на март во...


LG претстави три нови модели од 2020 K серијата со премиум спецификации

MWC 2020 нема да се одржи годинава, но сепак компаниите ќе ги презентираат своите смартфони, како што LG ќе ја претстави 2020 K серијата....


Samsung направи големи промени со Galaxy S20

Samsung го претстави најновиот член во семејството - Galaxy S20, со 5G технологија, брзи процесори, меморија голема батерија и сите тие...


Дел од корисниците на Windows 10 со сериозен проблем после надградбата

Надградбата на Microsoft со Windows 10 беше пуштена на 11 февруари, која требаше да биде само уште една во серијата на безбедносни...


Еве како Google Pixel 5 XL би можел да изгледа

4 месеци после лансирањето на Pixel 4, Google веќе почна да ги разоткрива спецификациите на следната генерација Pixel 5. Најверојатно ќе...


Google нема да ви дозволи RCS пораки без операторот

Google ја презеде водечката улога во наметнување на новиот формат на RSC пораки кои треба да ги заменат веќе надминатите SMS пораките...


Google Maps прикажува мапи врз политички погледи

Google Maps на корисници од различни држави може да им прикаже различни граници врз основа на тоа од каде потекнуваат и пристапуваат кон...


Huawei останува во Барселона за промотивните настани

Huawei ќе одржи самостојни презентации на нови смартфони како што планираше во Барселона без оглед на целосното откажување на Светскиот...


Samsung Galaxy Z Fold 2 и Note 20 би можеле да пристигнат порано

Откриен уште од овој месец, а претходно распореден за парил месец, првиот преклопен смартфон на Samsung требаше да излезе во септември....


Instagram кешираше рекордни 20 милијарди долари приход

Facebook кешира 20 милијарди долари приходи од Instagram, највредната аквизиција што ја има извршено досега. Тоа е еднакво на една...


Бил Гејтс ужива во новото електрично Porsche Taycan

Основачот на Microsoft е познат филантроп и борец против климатските промени. Љубител е на автомобили, па до неодамна неговата богата...


Шефот на Facebook е спремен да плаќа повеќе данок ако мора

Директорот на Facebook, Марк Цукерберг, прифаќа дека глобалните даночни реформи значат дека таа социјална мрежа можеби мора да плаќа...


GSMA бара помош - Огромни загуби поради откажувањето на MWC

GSMA истакна дека е во голема финанска загуба по откажувањето на Светскиот мобилен конгрес поради ширењето на епидемијата на корона вирусот.


Роботот Spot како возач на рикша, тестиран од Адам Севиџ

Роботската компанија Boston Dynamics минатите години објави многу видео записи со кои го покажа напредокот во развој на своите роботи....

 
Најнови телефони