Новости

Pixel корисниците сега може да сликаат селфи со Pikachu

Google Pixel линијата веќе има Augmented Reality технологија со Playground алатка, со која ви овозможува ...


LG ќе прави смартфон со тројна селфи камера

LG Mobile планира да го засили своето учество на пазарот на смартфони со тоа што ќе лансира уред кој ќе има дури три камера на предната...


LG дури во јуни ќе пушти Android Pie за само 4 смартфони

LG mobile останува еден од најнеажурните брендови кога се во прашање софтверските надградби и тој тренд ќе продолжи. LG дури во јуни ќе...


Јужна Кореја ја реализираше 5G мрежата пред рокот!

Јужна Кореја е прва земја во светот што ја воведе супер брзата безжична технологија - националната...


LG G8s ThinQ е премиум модел со прифатлива цена

Уште еден член од LG G фамилијата ќе биде достапен на пазарот после MWC. LG G8s ThinQ моделот е опремен...


LG V50 ThinQ со 5G и Dual Screen додаток за добивање на два дисплеја!

LG V50ThinQ 5G е првиот 5G уред на LG, од кого се очекува да направи висок рекорд со својата 5G брзина....


LG ги претстави своите адути за натпреварот во 5G технологија

LG ги претстави V50 ThinQ 5G, посебен додаток за него, Dual Screen и новите модели од G серијата - LG G8 ThinQ ...


LG триото од средна класа Q60, K50 и K40 ќе бидат откриени пред MWC 2019

LG реши да го украде шоуто и да ги претстави своите нови модели од средната класа пред да почне Mobile...


MWC 2019: Распоредот на евентите на Samsung, Nokia, LG, Huawei, Microsoft и Sony

Најголемата мобилна конференција во светот е MWC, лоциран во Барселона, Шпанија. Повеќето мобилни производители....


Потенцијален LG смартфон со дури 16 камери

LG пријави патент за смартфони со дури 16 камери од заднатата страна. Се уште не е познато дали јужнокорејската ...


LG ќе ги има Flex, Foldi и Duplex моделите за 2019

LG е компанија што постојано иновира, иако не може да се споредува со Samsung и Huawei. Откриени се...


Samsung, Huawei, Xiaomi, LG и Lenovo, пионери за телефони на превиткување

Samsung неодамна го скрши мразот и прикажа концепт на уред со екран на виткање, додека претставувањето...


Sony Xperia L3 рендери го откриваат дизајнот

Стив Хемерстофер е познат по неговиот Twitter профил @OnLeaks, кој секогаш открива рендери од телефони што...


LG V40 ThinQ доби уште еден сертификат во Јужна Кореја

Уште еднаш се потврдува дека LG V40 ThinQ доаѓа, кој штотуку доби нов сертификат во Кореја. Моделот на телефонот ...


Слики од LG V40, ова би можел да биде најголемиот LG телефон досега

Би требало да биде лансиран во првата половина на октомври, а за се уште најавениот LG V40 веќе протекоа фотографии...


8K OLED доаѓа на IFA 2018 од LG Mobile

Првиот 8K (7680×4320) OLED TV во светот ќе биде ексклузивно презентиран на IFA во Берлин, кој ќе биде со 88...


LG на IFA 2018 ќе ги лансира евтините модели од G7 серијата

LG на IFA 2018 саемот во Берлин ќе ги презентира двата нови члена во G7 фамилијата – LG G7 One и LG G7 Fit...


Берлин со IFA 2018 ќе биде средиштето на технолошкиот свет

Уште 2 дена останаа до отварањето на големиот технолошки саем IFA, кој ја отвори својата врата за прв...


LG ќе настапи и со V90

Со добриот прием на V серијата, LG Mobile донесе одлука да ја прошири со повеќе смартфони и тоа не само од премиум сегментот, туку и...


LG има долгорочни планови за V-серијата

Претстојниот V40 ThinQ на LG се очекува да дебитира во есента, а според сето ова што го гледаме, јужн...


LG ќе го прави дисплејот за поевтиниот iPhone 2018

LG Mobile е во финална фаза на преговори со Apple со кои треба да склучи договор за изработка на панелите за екранот на поевтиниот iPhone...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm