Новости

Марк Цукерберг за контрола на содржините и политичките избори

Европскиот парламент усвои прелиминарна уредба во измената за правилата за авторски права стари до 20 години....


Клубот на побогати од 100 милијарди долари доби уште еден член

Шефот на Amazon, Џеф Безос, тежи 145 милијарди долари, но сега во клубот на милијардери побогати од 100 ...


Британските парламентарци бараат строго контролирање на Facebook

Аферата Cambridge Analytica ја одбележи 2018. година, која може трајно да влијае врз Facebook и неговото...


Парите на Марк Цукерберг од Facebook на рекордно високо ниво

Facebook во последните 3 месеци од 2018 година бил ќар речиси 7 милијарди профит. Ова е доказ дека...


Facebook затворил над стотици руски профили и страници

Русите веднаш реагирале и го обвиниле Facebook за цензура и спроведување нечии политички одлуки. Социјалната мрежа...


Цукерберг објави на Facebook кој е неговиот предизвик за 2019

Марк Цукерберг секоја година сака да научи нешто ново и да постави висока цел што сака да ја реализира за 365 дена...


Како да го избришете Facebook профилот, а да ги задржите сликите и пријателите

Нештата драстично се променија од почетоците на социјалната мрежа на Марк Цукерберг. Сега ....


Марк Цукерберг: Facebook има и позитивно влијание врз општеството

Марк Цукерберг оваа година многу пати се извини пред јавноста за сите проблеми што ги снајдоа корисниците...


Цукерберг навреден од Кук, забрани користење на iPhone за вработените

Извршниот директор на Apple, Тим Кук, ја нападна социјалната мрежа Facebook дека не е безбедна и им ја нарушува...


Расте загриженоста за иднината на Facebook

Кога беа објавени финансиските резултати за вториот квартал и прогнозите за иднината во која најавија...


Facebook и Instagram со опција колку сте зависни од мрежите

Колку пати ви се случува да сакате да проверите нешто за кратко на Facebook или Instagram,а на крај се задржувате...


Facebook: Македонските корисници најмногу кликаат на рекламите

Македонија влегува во топ 10 листата на земји по број на кликови на реклами на Facebook. Пресметано ...


Вредноста на Facebook за 1 ден падна за 119 милијарди долари!

Падот на вредноста на акциите на Facebook е најголем досега забележан во историјата на американското...


Facebook нема да биде погоден од минималната казна за прекршување на приватноста

Cambridge Analytica, прекршувањето на приватноста на корисниците на Facebook, сведочењето на Марк Цукерберг...


На Facebook Messenger доаѓа опција што нема да ви се допадне

Отцепувањето на Messenger како посебна апликација беше јасна причина за повеќе реклами и повеќе кеш...


Младите повеќе им веруваат на Amazon и PayPal, отколку на банките

Истражувањата во САД покажаа дека аферата со Cambridge Analytica не му наштети на Марк Цукерберг ...


Инвеститорите на Facebook жестоко против Цукерберг, бараат оставка

Акционерите се многу гневни на Марк Цукерберг и во крајна инстанца бараат оставка од него, да си замин....


Гостувањето на Цукерберг во Европскиот парламент - добро смислена претстава

Гостувањето на Марк Цукерберг во Европскиот парламент требаше да биде шанса за поставување на конкретни ...


Марк Цукерберг сега настапува пред Европските пратеници

Шефот на Facebook, Марк Цукерберг, наскоро ќе дава отчет и во Европскиот парламент. Претходно Цук...


Facebook ја зацврсти позицијата после скандалот со Cambridge Analyticа

Анализите потврдуваат дека "#deleteFacebook" не доби на сила, затоа што сега уште повеќе се користи, односно...


Рудари ли Цукерберг нова криптовалута со која ќе се плаќа на Facebook

Марк Цукерберг најави на почетокот на 2018 дека оваа година ќе се позанимава со блокчејн технологија....

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm