Новости

Facebook, Apple, Microsoft, Twitter, Google и Amazon знаат многу нешта за вас

Facebook се најде во бројни скандали минатата година поради злоупотреба на личните податоци на корисниците. Општо...


Погледнете како изгледа иднината на гејмингот

Од Google објавија дека следната недела ќе се прикаже каква е нивната визија на гејмингот, на што реагирале....


Xbox игри на смартфон? - Наскоро со xCloud

Microsoft ги прикажа првите потенцијали на нова апликација xCloud која треба да овозможи без никакви пречки да се играат XBox видео игри...


Веб верзијата на Скајп усовршена за видео повици

Скајп сака да се докаже дека не заостанува од другите апликации и затоа ја усовршува постојано својата веб верзија...


MWC 2019: Распоредот на евентите на Samsung, Nokia, LG, Huawei, Microsoft и Sony

Најголемата мобилна конференција во светот е MWC, лоциран во Барселона, Шпанија. Повеќето мобилни производители....


Microsoft Office 365 целосно достапен на Mac App Store

Microsoft го лансираше целосниот пакет на апликации за работа Office 365 за корисниците на лаптопи и компјутери на Apple. Добро...


Microsoft порача: Префрлете се на Android или iOs

Microsoft и официјално се откажува целосно од Windows 10 мобилната платформа која кон крајот на оваа година повеќе нема да добива...


Човекот што го доведе Microsoft до позиција на највредна компанија во светот

Microsoft минатата година ја достигна највисоката вредност во историјата, а порано беше и највредна компанија...


Amazon сака да го освои пазарот со стриминг за видео игри

Аналитичарите што го следат пазарот со видео игрите, сметаат дека следните генерации на играчки конзоли....


Microsoft потврди дека се префрла на Chromium

Microsoft по само неколку години на користење на Edge HTML5 енџинот реши да направи промена која сега и официјално ја потврди по...


Microsoft ќе се потпре на Chromium за замена на Edge

Интернет прелистувачот Edge беше првото софтверско „чедо“ кое произлезе од последната верзија на оперативниот систем Windows 10, но се...


Microsoft стана визионерска компанија, идеалите на Џобс ги нема повеќе во Apple

Microsoft стана највредна компанија и го надмина Apple. Компанијата предводена од Сатја Надела предничи пред...


Почина ко-основачот на Microsoft, Пол Ален

Ко-основачот на Microsoft, Пол Ален, почина од компликација на не-Хочкинов лимфом, објавила неговата фамилија....


После 24 години Бил Гејтс не е веќе најбогат, а го наследи...

Forbes оваа година ја состави листата на добродетели, на која ги наведе богаташите што донираа најмногу пари....


Microsoft ја стопираше октомвриската надградба за Windows 10

Microsoft е принуден за паузирање на лансирањето на надградбата Windows 10 October 2018 Update, официјално соопштија...


Skype со вештачка интелигенција и на Alexa уредите

Microsoft и Amazon постигнаа договор за нова соработка на полето на вештачката интелигенција па така на сите уреди на кои е инсталиран...


HMD Global ја воведува PureView марката со брендот на Nokia

HMD Global неодамна го откупи брендот PureView од Microsoft, па Nokia брендот сега е повторно обединет ...


OneDrive за Android ќе се отклучува со отпечаток од прст

Microsoft ја надгради мобилната апликација OneDrive за Android која сега има одлична безбедносна функција со која корисниците ќе може на...


Data Transfer Project: Побрз трансфер на податоци меѓу Google, Facebook, Microsoft и Twitter

Data Transfer Project платформата официјално ја започнаа заедно Google, Facebook, Microsoft и Twitter, која ....


Notepad после 33 години конечно добива големи промени!

За прв пат после толку години, Microsoft најави дека во наредната Windows 10 надградба ќе има и неколку подобрувања ...


Microsoft официјално го лансираше Surface Go

Microsoft го откри најевтиниот Surface уред - Surface Go, кој не тежи многу и има дебелина од само 8.3мм...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm