Новости

Honor ја претстави новата гејминг стратегија со Honor 20 Pro

Gamescom саемот е совршено место за размена на иновации и планови за наредната година од страна на гејминг компаниите. Honor учествуваше...


Преку Google Photos ќе може да барате слики и според текст

Google Photos добива нова многу корисна функција со која ќе може да пребарувате слики според текстот кој е испишан на нив, односно преку...


Redmi Note 8 Pro ќе има течно ладење

Xiaomi за новиот врвен фаблет Redmi Note 8 Pro планира да понуди многу моќен хардвер кој за да обезбеди топ перфоманси ќе се потира на...


Lenovo го подготвува A6 Note за средната класа

Lenovo се подготвува за лансирање на нов квалитетен фаблет во средната класа кој ќе има пониска цена, како и солидни перформанси за...


Samsung Galaxy Note 10 глобално достапен со 3D Scanner

Samsung Mobile го стартува глобалниот пласман на новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 10 кој веќе може да се нарача или...


Ново име и ново лого: Google најави големи промени поврзани со Android

Го нема веќе „слаткиот“ Android. Google после десет години се откажа од досегашниот начин на именување на својот мобилен оперативен...


Samsung го претстави 240Hz G-Sync заоблениот CRG5 Монитор за игри во Европа на gamescom 2019

Samsung го претстави 240Hz G-Sync заоблениот CRG5 Монитор за игри во Европа на gamescom 2019


Google го става Android на диета од „благо“

Google со јубилејната десетта верзија на оперативниот систем Android донесе одлука повеќе да не користи десерти за прекари на...


Како се покажа Samsung Galaxy Note10+ на тестот за издржливост?

Популарниот канал JerryRigEverything го стави на тест на издржливост најновиот моќен премиум фаблет Samsung Galaxy Note 10 Plus со цел да...


Huawei годинава без Harmony OS смартфон

Huawei до крајот на годинава не планира да лансира смартфон со сопствениот оперативен систем Harmony OS кој служи како нивен план Б и...


Nokia ќе лансира поевтини 5G смартфони

HMD Global потврди дека следната година преку брендот Nokia ќе лансира неколку поевтини смартфони со 5G мобилна конекција кои ќе бидат...


Колкава би била цената на Apple TV+, ривалот на Netflix

Перфектно јасно му е на Тим Кук дека Apple не може да живее само од продажба на iPhone, особено сега, кога му се заканува пропаст поради...


Facebook ја остава контролата над личните податоци во рацете на корисниците

Facebook објави дека ја менува политиката и ќе им дозволи на корисниците да ги контролираат своите лични податоци и да дозволат дали ќе...


Тим Кук на состанок со Трамп: Apple ќе падне на сметка на Samsung

Доналд Трамп направи хаос на технолошкиот пазар, со ставањето на Huawei на црната листа на компании, со кои американските компании не...


Nokia 7.2 се појави со кружна камера со троен сензор

За прв пат се појави со неофицијален рендер кој открива дека претстојниот квалитетен смартфон на HMD во средната класа Nokia 7.2 ќе ина...


Samsung со Marvel маски за Galaxy Note 10 и Note 10 Plus

Samsung Mobile го продолжува партнерството со филсмкиот гигант Disney и наскор ќе лансира специјална заштитни маски за новите фаблети...


Redmi Note 8 Pro доаѓа со 64 MP камера

Xiaomi се подготвува да го даде својот одговор во премуим фаблет категоријата со новиот супер смартфон Redmi Note 8 Pro кој ќе има...


Huawei Honor лансираше нов Gamepad за смартфони

Huawei Honor брендот претстави нов Snap-on Gamepad за смартфони кој ќе им биде од голема корист на гејмерите кои играат мобилни видео...


Основачот на Huawei: Спремни сме за доминација во светот!

На Huawei му требаат борбен менталитет и војници што се спремни да излезат на пазарот за да ја преживеат оваа тешка ситуација. Тоа го...


85 апликации од Google Play Store значително ја цедат батеријата

Trend Micro е компанија што се занимава со аналитика за безбедноста на корисниците и открила дури 85 апликации за фотографии и игри, што...


Откриен капацитетот на батериите на Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro

Huawei се подготува за пласман на следната генерација на премиум фаблети Huawei Mate 30 кои ќе понудат врвни перформанси и најмоќни...

 
Најнови телефони