Новости

Nokia 5.2 ќе биде премиум смартфон со 48MP камера

Новиот модел на Nokia што ќе биде со неверојатна задна камера од 48MP, дизајниран со засек во форма на капка вода, всушност се типува...


Nokia и Ericsson ќе развиваат 6G мрежа

Јужнокорејскиот мобилен оператор SK Telecom склучи стратешко партнерство со старите волци Nokia и Ericsson за развој на следната...


HMD Global признава дека конвенцијата за името на Nokia смартфоните е збунувачка

HMD Global е финската компанија што ја откупи лиценцата за Nokia брендот, која е прилично успешна досега


Новиот смартфон на Nokia доаѓа со голем екран и цена од 100 евра

HMD Global го претстави новиот модел со цена од 99 евра. Станува збор за уред од пониска категорија....


Nokia X71 откриен на Geekbench со Snapdragon 660

HMD Global подготвува нов квалитетен смартфон кој штотуку д откриен на бенчмарк сајтот Geekbench со кодно име Nokia X71.


HMD софтверски ќе ги решава проблемите на Nokia 9 PureView

HMD Global преку софтверска надградба ќе ги решава проблемите на Nokia 9 PureView кој неодамна беше пуштен во продажба и корисниците веќе...


Nokia 6 и Nokia 8 стигнаа до Android Pie

HMD Global стартува со голема софтверска надградба за првиот Nokia 6 лансиран во 2017 година, како и за преостанатите модели на Nokia 8...


MWC 2019: Распоредот на евентите на Samsung, Nokia, LG, Huawei, Microsoft и Sony

Најголемата мобилна конференција во светот е MWC, лоциран во Барселона, Шпанија. Повеќето мобилни производители....


Nokia подготвува нов Android One смартфон

HMD Global ја продолжува традицијата на лансирање на евтини смартфони со квалитетни перформанси и пред се стабилен и добро оптимизиран...


Колку смартфони досега продаде воскреснатата Nokia?

HMD Global е решителниот стартап кој го воскресна некогаш славниот бренд на Nokia и успешно лансираше повеќе смартфони со Android...


Рендери од футролите за PureView камера сетапот на Nokia 9

Се уште не е презентирана Nokia 9 PureView, која се очекува да дојде со пента-камера, односно со пет...


Google го потврдува скорешното лансирање на Nokia 8.1

Ексклузивниот Nokia глобален бренд и еден од топ кандидатите за годината со подобрен углед на бренд, би...


HMD Global ќе го прекине премиум моделот Nokia 8 Sirocco

Nokia 8 Sirocco беше лансиран на почетокот на оваа година со цена од €750 до €800, како премиум понуда на HMD Global....


Nokia 5.1 Plus добива Android 9.0 Pie до крајот на 2018

HMD Global потврди годинава дека четири од своите Nokia-брендирани смартфони ќе добијат Android 9.0 Pie ...


Ова се смартфоните на Nokia кои наскоро добиваат Android Pie

HMD Global го откри планот за тоа кои смартфони во наредниот период ќе добијат надградба на софтверот со последната и најнова верзија на...


Нова презентација на Nokia ќе има на 11 октомври

HMD Global има многу нешта да сподели со светот овој месец. Финската компанија најави дека на 4 октомври ќе...


HMD Global потврдено кога ќе лансира нов Nokia смартфон

HMD Global потврди дека на 4 октомври ќе одржи нов голем промотивен настан закажан во Лондон, на кој ќе претстави нов смартфон од Nokia 7...


HMD Global ја воведува PureView марката со брендот на Nokia

HMD Global неодамна го откупи брендот PureView од Microsoft, па Nokia брендот сега е повторно обединет ...


Берлин со IFA 2018 ќе биде средиштето на технолошкиот свет

Уште 2 дена останаа до отварањето на големиот технолошки саем IFA, кој ја отвори својата врата за прв...


Nokia 6.1 Plus и 5.1 Plus презентирани официјално

HMD Global официјално ги презентираше двата нови модела Nokia 5.1 Plus и Nokia 6.1 Plus, кои доаѓаат ...


Nokia го открива следниот „најочекуван смартфон“ на 21 август

Nokia објави на Twitter дека следниот вторник ќе го лансира „еден од најочекуваните телефони“, со што ...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm