Новости

Што ќе има идниот Galaxy Note 10 под хауба

Типстерот Ice Universe тврди дека Galaxy Note 10 ќе биде достапен и во уникатна сина боја, откако претходно објавивме дека истиот ќе биде...


Samsung Galaxy A7 (2018) доби одлична надградба со Android Pie

Samsung Mobile ја лансираше Android Pie надградбата за ланскиот смартфон од средната класа Galaxy A7 (2018), кој сега има многу подобар...


Verizon со ексклузивно право за 5G Galaxy S10 моделот

Макс Вајнбах тврди дека Galaxy S10 моделот со 5G технологија ќе биде со 1TB и 12GB RAM меморија...


Samsung Galaxy A50 ќе има батерија од 4,000mAh и 24MP задна камера

Samsung ќе ја освежи Galaxy A серијата на почетокот на 2019 година. Имаме моментално нови детали за новиот модел Galaxy A50....


Samsung Galaxy S10+ со уникатна дупка во дисплејот за две селфи камери

Веќе е познато дека ќе имаме три Galaxy S10 уреди со новиот Infinity-O дисплеј на Samsung. Според типстерот...


One UI (Android 9 Pie) интерфејсот ќе се имплементира во јануари

Минатата недела Samsung го најави својот нов One UI, базиран на Android 9 Pie. Надградбата прво ќе биде ...


Samsung го прифати засекот кај двата нови дисплеја

Samsung досега го одбиваше засекот, но изгледа дека се покажа како практичен потег и затоа го прифати...


Samsung демонстрираше дека преклопниот уред е нешто големо!

За време на презентацијата на Samsung Infinity Flex дисплеј во преклопниот телефон е откриено дека сега тоа...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm