Новости

Huawei освои две EISA награди за HUAWEI P40 Pro и HUAWEI WATCH GT 2

Huawei Consumer Business Group (CBG) доби уште едно меѓународно признание – две EISA (Expert Image and Sound Association) награди кои...


Huawei започна со продажба на P40 Pro+ и на македонскиот пазар

По успешното лансирање на Huawei P40 Pro и P40 lite оваа година, и врвниот претставник на серијата - Huawei P40 Pro+ од овој месец веќе е...


Да го започнеме магичното патување со мобилната фотографија со Huawei Next-Image Awards 2020

Да го започнеме магичното патување во светот на мобилната фотографија со Huawei Next-Image Awards 2020


Huawei P40 доби голема надградба на селфи камерата

Huawei пушти нова софтверска надградба за новите смартфони од серијата Huawei P40 наменета за подобрување на селфи камерата за европските...


Светот низ призмата на фотографии доставени до Huawei Next-Image Awards 2020

Светот низ призмата на фотографии доставени до Huawei Next-Image Awards 2020: Инспирирајте се од најдобрите дела создадени од корисниците...


Формите на водата во палетата од бои на Huawei P40 Pro

Смартфоните на HUAWEI отсекогаш се одликувале со оригинална шема на бои, а дизајнот и палетата на P сериите го откриваат својот фокус кон...


Како е формиран новиот дизајн на Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro понуди три верзии на телефони со Ice White (Ледено Бела), Silver Frost (Сребрено Магловита) и Black (Црна) боја. Најновиот...


10 врвни технологии кои ги нуди Ultra Vision Leica камерата на Huawei P40 Pro

Фотографијата е универзален јазик. Од нивното претставување, флегшип моделите на сериите P на Huawei станаа најдобар партнер на аматерите...


Видео: Како да ги инсталирате најпопуларните апликации на Huawei P40?

Huawei неодамна вклучително и на македонскиот пазар ги лансираше трите нови одлични смартфони од Huawei P40 премиум класата кои нудат...


TIPA ги прогласи HUAWEI P40 сериите за Смартфони со најдобра фотографија за 2020

Huawei Consumer Business Group (BG) го објави добивањето на наградата за најдобар смартфон за фотографии за 2020 година од престижната...


Како уметноста на движењето се вклопи во дизајнот на Huawei P40 Pro?

Од своето прво претставување, P сериите на HUAWEI се осврнаа кон уметничката природа на современиот човек. Комбинирајќи ја високата...


5 идеи за фотографии и видео предизвици со Huawei P40 lite и неговата четирикратна камера од 48 MP

5 идеи за фотографии и видео предизвици со Huawei P40 lite и неговата четирикратна камера од 48 MP


Зошто смартфоните се приближуваат до цена од 1500 долари?

Тоа што беше порано до плафон, сега е на подот, со оглед на тоа што најевтиниот смартфон од Galaxy S20 серијата е $999, а S20 Ultra оди...


Honor 30: Четворна Sony камера со главен сензор од 50MP

Honor 30 го очекуваме да биде лансиран за 10 дена. Новиот предводник на подбрендот на Huawei ќе биде со камера од 50MP Sony IMX7xx, за...


Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei...


Huawei P40 Pro е новиот крал за камерите според DxOMark

Главните напори на Huawei во најдобриот смартфон кој годинава го претстави беа вложени во подобрување на камерата, како и на новиот Kirin...


Кога доаѓа Huawei P40 Lite на македонскиот пазар?

Заедно со премиерата на предводниците на P40 серијата, Huawei го најави ипретставникот во особено популарниот high-end сегмент од...


Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и Huawei VIP Service


Продукт видеото за Huawei P40 5G и почетните цени на 40-те

Huawei ги претстави новите предводници во 2020 година, P40 линијата: the P40, P40 Pro и P40 Pro+. P40 и P40 Pro ќе бидат лансирани на 7...


Ричард Ју: КОВИД-19 нема да влијае на достапноста на Huawei P40

Ричард Ју, генералниот извршен директор на Huawei на онлајн прес конференцијата истакна дека новите модели од серијата Huawei P40 нема да...


Официјално: Huawei со одлични новитети кај Huawei P40 серијата

Huawei во вонредни околности ја одржи презентацијата на новите премиум смартфони од новата генерација Huawei P40 кои со себе носат голем...