Новости

Huawei прави смартфон со дисплеј од над 7 инчи

Huawei според тест направен на кинеската комуникациска агенција TENNA откриено е дека подготвува ново чудовиште од смартфон со големина...


Што се крие за Huawei Mate X ?

Huawei го патентираше името Huawei Mate X кое најверојатно ќе се користи за следната премиум смартфон серија наменета за премиум класата. 


Двојно повеќе нарачки за Galaxy Note 8

Samsung секогаш како главен индикатор за успехот на фаблетот Note го земал најпрво домашниот пазар, па ако се земе во предвид дека Galaxy...


Xiaomi ќе ја заврши летната сезона со моќниот Mi Note 3

Xiaomi во последен момент ќе се вмеша во високата класа на крајот на летната сезона со промоција на претстојниот квалитетен фаблет Mi...


Потврдено: Huawei Mate 10 со премиера во Минхен

Huawei потврди дека нивниот претстоен моќен фаблет Huawei Mate 10 со кој ќе му се спротистават на Samsung Galaxy Note 8 ќе биде премиерно...


Huawei Mate 10 ќе има топ дисплеј со минимална рамка

Ричард Ју директорот на Huawei откри дека компанијата го подготвува својот нов премиум голем смартфон кој ќе се вика Huawei Mate 10, а ќе...


Huawei Mate 10 ќе има фантастичен екран за да му се спротистави на Galaxy S8

Huawei ќе ја продолжи традицијата со лансирање на своите премиум фаблети во текот на есента, а сега се очекува претстојниот Huawei Mate...


Galaxy Note 8 ќе биде многу моќен, но и многу скап

Во последните години смартфон производителите за нијанса ги кренаа цените во премиум класата додека останата понуда претрпе големо...


Pixel XL 2 на Google ќе биде огромен фаблет

Според најновите информации Google се откажал од Muskie прототипот на планираниот фаблет Pixel XL 2 и наместо него ќе се посвети на...


Pixel XXL ќе биде најмоќен смартфон на Google

Google ќе направи сериозни напори за вмешување во топ конкуренцијата на пазарот со нивниот досега најголем и најмоќен смартфон со нов...


Лансиран евтиниот фаблет LG Stylo 3 Plus

LG Mobile го лансираше новиот фаблет со функционално пенкалце LG Stylo 3 Plus со доста солидни компоненти и го смести во основната класа...


Huawei има уште едно „чесно“ изненадување

Huwei на 1 август во својот изложбен центар во Бежинг ќе открие уште еден екстра смартфон од Honor серијата кој доаѓа како вистинско...


Лансирана најевтината верзија на Xiaomi Mi Max

Xiaomi уште еднаш ја спушти цената на мега фаблетот Mi Max со нова верзија која има 2 GB RAM и 16 GB вградена меморија и чини само 179...


Huawei V8 Max повторно се појави, еве ги деталите

Huawei V8 Max се појави на тест кај кинеската агенција TENNA при што се откриваат многу нови детали. Како прво Huawei V8 Max ќе го...


Huawei планира да го украде шоуто на IFA 2016

Бидејќи Samsung најверојатно нема да ја искористи сцената на IFA 2016 во Берлин за повторна промоција на новиот фаблет Galaxy Note, тогаш...


Teclast P98 - добро стилизиран фаблет со ниска цена!

Teclast P98 е фаблет што изгледа добро, од предната страна многу потсетува на iPad, достапен во бела боја со рабови во шампањ боја. За...


LG Stylus 2 Plus дебитираше со пенкалце и топ камера

LG Mobile претстави поголема Plus верзија на пристапниот фаблет  LG Stylus 2 кој ќе може да го управувате со функционално пенкалце, а...


ZTE прави Pro фаблет со пониска цена

ZTE подготвува нов мега фаблет ZTE Zmax Pro кој ќе има огромен екран од 6 инчи со Full HD резолуција, а топ перформанси при ниска цена ќе...


Претставен огромниот Xiaomi Mi Max со екстра батерија

Xiaomi конечно официјално го претстави 6.4 инчниот фаблет Mi Max за кој многу се шпекулираше во изминатиот период и тој е досега нивниот...


Xiaomi со прв тизер за Mi Max кој остава да ја погодуваме големината

Xiaomi очигледно повеќе не може да ги контролира сите протечени информации за новиот супер фаблет Mi Max за кој го објави првиот тизер и...


Протече првиот рендер од Xiaomi Max

Xiaomi очигледно не е готов со промоцијата на нови смартфони за оваа година за што говори и протекувањето на првиот рендер од Xiaomi Max...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm