Новости

Apple: 5 зошто iPad да биде вашиот следен компјутер

11-инчениот и 12.9-инчениот iPad Pro модели на Apple се со LCD дисплеи, моќен A12X чипсет, кај кои може да функционира и десктоп...


Нов скандал со Facebook пробиени слики на 7 милиони профили

Нов скандал со Facebook пробиени слики на 7 милиони профили


Google Photos стави крај на неограничените видеа

Google Photos стави крај на неограничените видеа.


Ги забележавте ли 3D сликите на Facebook

Што ако отсега натаму ќе можете да ја поместувате вашата глава или цело торзо, а позадината да остане фиксирана? На...


Photoshop во полн капацитет доаѓа за iPad

Adobe планира да лансира нова апликација за Photshop наменета специјално за таблетите iPad која ќе има полн капацитет, односно на...


Google One е одличен ако имате потреба од многу простор во cloud

Google објави одлични вести за сите корисници на Cloud сервисот на Google. Претставена е опцијата Google One...


Adobe Photoshop Express доби нови корисни функции

Мобилната верзија на Adobe Photoshop Express доби нови многу корисни функции за обработка на фотографии кои ќе бидат од голема полза за...


Тимот на Play Store ги одбра најдобрите апликации за 2018

Android Excellence е рубриката во која редовно ќе се објавуваат најпопуларните апликации од Android. Овие апликации ...


Google Lens достапни и за iPhone

Google Lens функциите за пребарување на објекти преку самата камера на смартфонот како и добивање на многу контекстуални информации сега...


Google Lens сега достапна за сите преку Google Photos

Google Lens е една од подобрите нови опции за камерата на последните смартфони на Google, па затоа одлична вест е што сега алатката ќе...


Google Photos ќе ви направи албум со најдобрите слики од 2017

Доколку ги складирате сликите направени со вашиот Android смартфон преку Google Photos апликацијата наместо да се мачите сами да...


Facebook ќе ве извести ако објават ваша фотографија

Facebook воведува нова услуга за препознавање на лице на фотографија објавена на Facebook и автоматско известување на корисниците што се...


Што е ново кај Google PhotoScan?

Google лансираше нова верзија на мобилната апликација PhotoScan која служи за скенирање на стари филмски фотографии за создавање на нивна...


Snapchat стана значително попаметен, еве што е ново

Мобилната апликација Snapchat доби нова надградена верзија која има многу елементи на унапредена вештачка интелегенција. Предноста е во...


Facebook Messenger сега прифаќа слики со 4K HD квалитет

Facebook Messenger воведе многу корисен новитет за тие кои имаат ултра квалитетни камери на своите смартфони. Така корисниците во порака...


Nude ќе ги скрие вашите голи фотки

Nude е нова апликација за iPhone која на креативен начин ја користи вештачката интелигенција, односно го скенира вашиот смартфон за да ги...


Instagram Stories ќе ги гледате и од мобилната верзија на сајтот

Корисниците на Instagram кои ја немаат мобилната апликација на смартфон сега ќе може да ги гледаат објавите во Stories на пријателите и...


Instagram Direct воведе многу нови и забавни функции

Instagram Direct е новата опција на социјалната мрежа за споделување фотографии со која корисниците ќе може да комуницираат меѓу себе на...


Instagram воведе нова забавна опција за Stories

Instagram ја збогати функцијата Stories на мобилните апликации со тоа што сега корисниците ќе може да одговорат на лицата или профилите...


Архивирањето на „фотки“ на Instagram достапно за сите

Instagram сега им овозможи на сите корисници без оглед која мобилна апликација или која верзија ја користат да ги ставаат нивните слики...


На Instagram ќе ставате слики и без мобилна апликација

Социјалната мрежа Instagram ќе овозможи поставување на фотографии на вашиот профил и без да ја користите мобилната апликација, односно...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm