Новости

Какви новитети воведе Telegram?

Telegram, една од најдобрите мобилни апликации за тајна комуникација, воведе серија на новите кои ги подобруваат услугите, особено во...


Facebook се наоѓа пред рекордна казна

Facebook најверојатно ќе се соочи со досега рекордна казна која ќе му биде изречена од страна на Федералната комисија за трговија на САД...


Нов скандал со Facebook пробиени слики на 7 милиони профили

Нов скандал со Facebook пробиени слики на 7 милиони профили


Изгасната Google+ мрежата по масивен пробив на безбедноста

Google веднаш ја исклучи социјалната мрежа Google + откако откри масовен пропуст во безбедноста. Проблемот е лоциран во софтверски пакет...


Android P ќе го спречува пристапот на апликациите до мрежата

Новата верзија на оперативниот систем Android P ќе воведе неколку квалитетни измени во функциите, а една од нив ќе се однесува на...


WhatsApp гарантира - Податоците ви се безбедни

WhatsApp како компанија која е во сопственост на Facebook, но има своја автономија на делување, реши да ги увери корисниците преку...


Вип ја стартува кампањата за безбедност на децата на интернет

Водејќи се од својата долгорочна посветеност за промоција на вистинските општествени вредности, а во согласност со добро познатото мото...


Голем удар врз Facebook кој може да се одрази низ цела Европа

Facebook се соочува со голем проблем во Европа откако по изгубениот спор на суд во Германија за нарушување на приватноста на корисниците,...


Skype воведува приватни разговори со енкрипција

Skype апликацијата за допишување ќе воведе приватни разговори со целосна енкрипција при што ќе се обезбеди многу побезбедна комуникација....


Како да ја избегнете „мамката“ на хакерите во океанот на сајбер закани?

Новиот паралелен свет во виртуелниот простор кој се креираше под влијание на бурниот развој и сè пошироката примена на информатичката...


Русија ќе го блокира Facebook ако не ја промени политиката

Рускиот комуникациски орган Роскомнадзор се закани дека Facebook ќе биде забранет доколку не ги почитува новите закони со кои се...


Скандал: GO Keyboard апликациите ги шпионираат корисниците

Против GOMO Dev Team студиото кое ги изработува апликациите GO Keyboard за виртуелни тастатури на Android системот излезе обвинение дека...


Видео: Firefox Focus кој ја штити приватноста лансиран за Android

Firefox Focus апликацијата доби и соодветна Android мобилна верзија со која корисниците ќе може постојано да сурфаат во приватен режим...


Facebook ќе ги шпионира корисниците преку веб камерата

Facebook продолжува со намерите целосно да ја зароби приватноста на корисниците, но додека на вашиот профил знаете кои податоци ги...


John McAfee Privacy Phone: Прв смартфон невозможен за хакирање

Модерната мобилна технологија е ранлива, исто колку што е корисна. Смартфоните што не се редовно ажурирани и заштитени со лозинки се...


Истражување: Голем дел од смартфоните без основна или дополнителна заштита

Истражување кое е спроведено од страна на Истражувачкиот центар ПЕВ, покажало дека поголемиот број луѓе не користат дури ни основна...


Facebook и Instagram ќе ги заштитат корисниците од неовластено следење

Facebook и Instagram двете главни социјални мрежи кои имаат ист сопственик објавија нова политика со која планираат да ги заштитат...


Се шири Facebook измама со смрт на познати личности

На социјалната мрежа Facebook се шири нова измама преку наводни линкови со веста за смрт на некоја позната личност. Така што корисникот...


Viber со Secret Chat ќе ја заштити вашата приватност и интима

Viber стартува со новата фукнциja Secret Chats со која на корисниците ќе им даде дополнителна сигурност и можност за приватност при...


Го тужи Uber за развод, бара 45 милиони долари оштета!

Французин подигнал обвинение против Uber, кој бара оштета од 45 милиони долари. Тој го тужи Uber, затоа што бил виновен за пропаѓањето на...


Google тужен од работник за интерна шпионажа и незаконитост

Google е познат како компанија во која секој би сакал да работи и се перцепира како место со идеални услови за работа. Сепак, не е се...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm