Новости

Redmi Note 7 ќе продаде 1 милион примероци за половина месец

Xiaomi очекува импресивен старт откако го издвои Redmi суб-бренд. Првиот смартфон од оваа серија Rsdmi Note 7 најверојатно ќе стигне до...


Xiaomi по стапките на Huawei ќе го издвои Redmi брендот

Xiaomi воведе нова маркетинг стратегија која е многу слична на стапките на Huawei кој претходно го издвои брендот Honor како посебна...


Ценовно прифатлив, со солиден хардвер, Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Redmi отсега е посебен бренд на Xiaomi, а првиот самостоен телефон на Redmi е презентиран во Кина и ќе може д...


Први детали за Xiaomi Redmi Note 7

Xiaomi подеднакво посветено работи на развој на сите класи на смартфони, па затоа со нетрпение се очекува и новата фаблет серија со...


Xiaomi Mi Store официјално стартува со продажба утре во Загреб

После Загреб, Mi Store ќе добијат Љубљана и Сплит. Претставен е Mi Store во Загреб, кој официјално....


Познати сите адути на Xiaomi Redmi 7

Xiaomi како што е веќе добро познато неодамна ги регистрираше сите три модели од новата Xiaomi Redmi 7 серија. Сега, потврдата е...


Xiaomi подготвува 3 смартфони од Redmi 7 серијата

Xiaomi доби одобрение од кинеската 3C регулаторна комисија


Xiaomi го најави Redmi Y2 за онлајн продажба

Xiaomi на интернет просторот ќе настапи со уште еден квалитетно склопен смартфон за многу прифатлива цена од околу 150 евра. Станува збор...


Прва слика од шестата генерација на Xiaomi Redmi Note Pro

Xiaomi наскоро е подготвен да ја лансира шестата генерација на квалитетниот и поевтин фаблет Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Од него се појави...


Xiaomi Redmi 6 Pro има моќни компоненти и ниска цена

Xiaomi официјално го презентираше Redmi 6 Pro, со неверојатен 5.84-инчен FHD+ дисплеј, 8-јадрен Qualcomm ...


Xiaomi откри многу детали за Redmi 6 Pro

Xiaomi покажа доза на нестрпливост пред промоцијата на новиот Redmi 6 Pro, па така предвреме на социјалните мрежи ги откри официјалните...


Xiaomi Mi Max 3 ќе биде со 6.9-инчен дисплеј и 5400mAh батерија

Извршниот директор на Xiaomi веќе потврди дека се работи на наследникот на Mi Max 2, кој ќе пристигне наредниот...


iPhone X е убедливо најпродаван смартфон во светот, следен од iPhone 8 и 8 Plus

Наспроти најавите на аналитичарите, iPhone X е убедливо најпопуларен смартфон во светот


Xiaomi Redmi S2 познато кога ќе пристигне

Xiaomi Redmi S2 е еден од поинтересните смартфони во последно време кој често е предмет на шпекулации, но веќе стигна и официјална...


Фото: Xiaomi Redmi S2 целосно се појави

Xiaomi Redmi S2 за прв пат се појави со слики во „живо“ односно од функционален прототип па така сите корисници однапред може да видат...


Xiaomi прави нов евтин фаблет со дуо камера

Xiaomi е во процес на подготовка на нов евтин фаблет од серијата Redmi Note кој според првите документи приложени во кинеската агенција...


Xiaomi Redmi S2 ќе има многу адути за ниска цена

Xiaomi Redmi S2 ќе привлече многу внимание во наредниот период бидејќи има многу шанси да освои симпатии меѓу корисниците како евтин...


Лансиран подобрен Xiaomi Redmi Note 5 со AI

Xiaomi лансираше подобрена верзија на Xiaomi Redmi Note 5 која сега има поддршка за вештачка интелигенција, особено во делот на камерата...


Позната цената на Xiaomi Redmi Note 5 Pro во Европа

Xiaomi Redmi Note 5 Pro според повеќе информации наскоро треба да пристигне на европскиот пазар, а неговата цена за моделот со 3 GB RAM и...


Xiaomi Redmi Note 5 Pro официјално со ниска цена и моќни перформанси

Xiaomi го презентираше Redmi Note 5 Pro, кој доаѓа со дисплеј од 5.99 инчи, резолуција од 1080x2160 пиксели, Snaprdragon 636 процесор,...


Redmi Note 5 Pro ќе биде многу модерен

Redmi Note 5 Pro најверојатно ќе биде смартфон кој ќе ги следи модерните трендови во мобилната индустрија ќе располага со Full Display со...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm