Новости

Redmi Note 7S официјално со 48 MP камера

Redmi суб-брендот на Xiaomi официјално го претстави новиот смартфон од средната класа со квалитетни перформанси Redmi 7s. Главен адут...


Откриени сите детали за „рециклираниот“ Redmi 7A

Redmi суб-брендот на Xiaomi наскоро ќе лансира уште еден смартфон од 7 серија, но како што и асоцира неговото име со додавање на буквата...


Xiaomi Redmi Note 7s позираше пред камера

Обновената верзија на евтиниот фаблет Xiaomi Redmi Note 7s за прв пат се појави во јавност за да позира пред камера со што се дава јасен...


Потврдени нови детали за знаменосецот на Redmi со ниска цена

Xiaomi очигледно не се грижи за протекување на нови детали за претстојниот знаменосец на Redmi кој би требало да биде значително поевтин...


Откриени првите спецификации на знаменосецот на Redmi

Redmi иако се издвои како суб-бренд на Xiaomi за лансирање на поевтини смартфони во основната и средната класа, по направениот успех ќе...


Премиум моделот на Xiaomi Redmi се појави на видео

Суб бредот Redmi на Xiaomi наскоро ќе го лансира својот прв вистински премиум модел кој ќе излезе од досегашната понуда на поевтини...


Xiaomi со крај на поддршката за повеќе Redmi смартфони

Xiaomi ја прекина поддршката за вкупно седум Redmi смартфони за кои нема да обезбедува повеќе софтверски надградби.


Redmi Pro 2 доаѓа со селфи камера на извлекување

Redmi како суб-бренд на Xiaomi очигледно нема да се помири само со уреди во средната класа бидејќи планира лансирање на фантастичниот...


Новиот полнач на Xiaomi го полни смартфонот за неверојатни 17 минути

Неверојатниот 100-ватен полнач на Xiaomi е побрз дури за два пати од најмоќниот и најбрзиот полнач на пазарот...


Xiaomi официјално го потврди пласманот на Redmi 7

Xiaomi веќе и официјално потврди дека на 18 март преку својот суб-бренд Redmi ќе го лансира третиот смартфон од серијата 7. Тоа значи...


Што ќе понуди "обичниот" Redmi 7?

По лансирањето на Note верзиите суб-брендот Redmi наскоро треба да го презентира и обичниот модел на Redmi 7 чии спецификации...


Redmi X доаѓа наскоро со моќна камера

Redmi X ќе биде првиот смартфон на суб-брендот на Xiaomi од високата класа со моќен хардвер, како и фантастична 48 мегапикселна главна...


Redmi Note 7 ќе продаде 1 милион примероци за половина месец

Xiaomi очекува импресивен старт откако го издвои Redmi суб-бренд. Првиот смартфон од оваа серија Rsdmi Note 7 најверојатно ќе стигне до...


Xiaomi по стапките на Huawei ќе го издвои Redmi брендот

Xiaomi воведе нова маркетинг стратегија која е многу слична на стапките на Huawei кој претходно го издвои брендот Honor како посебна...


Ценовно прифатлив, со солиден хардвер, Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Redmi отсега е посебен бренд на Xiaomi, а првиот самостоен телефон на Redmi е презентиран во Кина и ќе може д...


Први детали за Xiaomi Redmi Note 7

Xiaomi подеднакво посветено работи на развој на сите класи на смартфони, па затоа со нетрпение се очекува и новата фаблет серија со...


Xiaomi Mi Store официјално стартува со продажба утре во Загреб

После Загреб, Mi Store ќе добијат Љубљана и Сплит. Претставен е Mi Store во Загреб, кој официјално....


Познати сите адути на Xiaomi Redmi 7

Xiaomi како што е веќе добро познато неодамна ги регистрираше сите три модели од новата Xiaomi Redmi 7 серија. Сега, потврдата е...


Xiaomi подготвува 3 смартфони од Redmi 7 серијата

Xiaomi доби одобрение од кинеската 3C регулаторна комисија


Xiaomi го најави Redmi Y2 за онлајн продажба

Xiaomi на интернет просторот ќе настапи со уште еден квалитетно склопен смартфон за многу прифатлива цена од околу 150 евра. Станува збор...


Прва слика од шестата генерација на Xiaomi Redmi Note Pro

Xiaomi наскоро е подготвен да ја лансира шестата генерација на квалитетниот и поевтин фаблет Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Од него се појави...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm