Новости

Bixby копчето на Samsung сега дава поголема слобода

Samsung го задржа страничното Bixby копче со кое се активира гласовниот асистент и кај Samsung Galaxy S10 смартфоните, но со поголема...


Телеком стартува претпродажба на Galaxy S10 со гратис Galaxy Buds безжични слушалки

Телеком почнува со онлајн претпродажба на ексклузивниот Samsung Galaxy S10, што ќе ја одбележи десет годишнината на андроид телефоните на...


Видео: Samsung започна нова ера со новите Galaxy Fold и Galaxy S10

Samsung синоќа ги презентираше ексклузивно своите иновации во мобилната технологија, а Телефони.мк ги следеше настаните во живо...


Видео: T-Mobile уште еднаш ги помрдна границите со распакувањето на Galaxy S10

Дезмонд Браон има висока репутација за продуцирање на уникатни и бизарни видеа со распакување на....


Декада на иновации заокружена со новите Samsung Galaxy S10 смартфони

Одбележувајќи декада од претставувањето на првиот Галакси С уред, Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.)...


Официјално новата галантерија на Samsung - Безжични слушалки и нови смарт часовници

Samsung Electronics ја најави својата нова линија на галантерија за носење: Часовник Галакси Актив (Galaxy Watch Active), Галакси Фит /...


Samsung покажа најмоќен арсенал со новите Samsung Galaxy S10 смартфони

Samsung Mobile како никогаш досега во еден ден презентираше дури 5 нови смартфони, секој од нив со посебни спецификации и новитети кои се...


Samsung со големи промени во изгледот и името на Galaxy Apps

Galaxy Apps е продавницата на Samsung каде може да пронајдете апликации и игри за инсталирање...


Откриена нова боја на Samsung Galaxy Buds за Galaxy S10e

Samsung Mobile планира поевтиниот модел годинава Samsung Galaxy S10e да биде вистински избор за помладите преку атрактивен изглед на...


Samsung предвреме откри три нови уреди

Samsung без некоја намера предвреме откри дури три нови уреди кои треба да пристигнат следната недела, а се покажани на страната на...


Самсунг го претстави новиот стилски Галакси Таб Ес5е (Galaxy Tab S5e)

Компанијата Самсунг (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес го најави ...


Потврдено името на Lite моделот на Galaxy S10

Samsung Mobile годинава за прв пат ќе лансира мини или Lite модел на премиум смартфонот, но именувањето за да се разликува од...


Samsung потврди - "Unfold" ќе има на 20 септември

Samsung Mobile официјално потврди дека на 20 септември на големиот Unpack настан покрај трите нови Samsung Galaxy S10 смартфони ќе...


MWC 2019: Распоредот на евентите на Samsung, Nokia, LG, Huawei, Microsoft и Sony

Најголемата мобилна конференција во светот е MWC, лоциран во Барселона, Шпанија. Повеќето мобилни производители....


Безжичните Samsung Galaxy Buds доаѓаат со Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 премиум смартфонот ќе пристигне заедно со одличен адут во новите безжични слушалки Samsung Galaxy buds кои се...


Huawei го резервира своето шоу со P30 серијата за крајот на март

Како што и другите компании, LG, Samsung и Sony, одлучија да ги претстават новите смартфони на Mobile World Congress (MWC) подоцна овој...


S-pen на Samsung ќе има вградена камера

Samsung Mobile заштити нов патент кој предвидува вградување на мала камера во самото функционално пенкало S-PEN. Според одобрениот...


Познато кога стартуваат нарачките на Samsung Galaxy S10

Според најновите информации онлајн преднарачките за претстојната серија на Samsung Galaxy S10 смартфони ќе стартува уште на 21 февруари,...


Samsung Galaxy A90 ќе има селфи камера на лизгање?

Додека целиот фокус на вниманието е насочен кон претстојната премиум серија на Samsung Galaxy S10 серија мобилниот гигант подготвува уште...


Европските цени на Samsung Galaxy S10

Сега постојано протечуваат информации за цените ие спецификациите на новата Galaxy S10 серија на Samsung,...


Цените во Европа и САД, и боите на Samsung Galaxy S10 линијата

Samsung Galaxy S10 започнува со продажба на 8 март. Во САД, цените ќе бидат пониски. Samsung Galaxy S10...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm