Новости

Samsung го подготвува One UI 2.0 за надградба со Android Q

Samsung Mobile се подготвува да направи поголема надградба на својот кориснички интерфејс One UI за да биде компатибилен со новите...


Самсунг започна со масовно производство на првиот индустриски 12Gb LPDDR5 Мобилен DRAM

Самсунг започна со масовно производство на првиот индустриски 12Gb LPDDR5 Мобилен DRAM за премиум смартфони 


Ова е капацитетот на брзото полнење на Galaxy Note 10

Samsung Mobile ќе обезбеди нови стандарди за брзо полнење на претстојните модели на премиум фаблетот Samsung Galaxy Note 10 кој исто така...


Ќе стигне ли ECG скенерот за Galaxy Watch годинава?

Samsung Mobile се уште чека одобрување од Федералната комисија за храна и лекови на САД за новиот ECG скенер кој веќе е планирано да биде...


Прва слика од редизајниран Samsung Galaxy Fold?

Samsung не прави нагли и брзи потези и чека одреден период за максимално да го развие концептот на смартфон кој се преклопува и може да...


EMUI 10 ќе пристигне на 9 август: „Linking things to the future“

Два дена после презентирањето на Samsung Galaxy Note 10 пристигнува новиот интерфејс на Huawei - EMUI 10.


Каков телефон користи премиерот Заев?

Македонскиот премиер Зоран Заев беше жртва на руски "пренкстери" кои лажно се претставувале и на повеќе наврати разговарале со него преку...


Откриени клучните спецификации на Samsung Galaxy A50s

Samsung Mobile наскоро ќе ја пушти во употреба новата верзија на Galaxy A50 со S моделот кој ќе биде и за нијанса поевтин со тоа што во...


Samsung Galaxy Note 10 со безжичен полнач, брз како класичните

Претходно имаше гласини дека претстојниот Galaxy Note 10+ на Samsung доаѓа со побрз, 25W полнач во кутијата


Лажна Samsung апликација измами 10 милиони корисници

Од Google соопштуваат дека внимателно ги прегледуваат сите апликации пред влегувањето во Google Play


Ди Џеј Коу: Следната деценија веќе нема да користиме смартфони

Во текот на минатите неколку години се изнаслушавме дека смартфоните ќе бидат заменети со други смарт уреди


Samsung го претстави евтиниот Galaxy Tab A 8.0 (2019)

Samsung Mobile официјално го претстави новиот евтин таблет Galaxy Tab 8.0 (2019) кој доаѓа со напреден дизајн од алуминиум, 16:10 размер...


Samsung го претстави првиот смартфон со ротирачка камера

Samsung го претстави Galaxy A80, чиј главен адут се ротирачката тројна камера и новиот бесконечен дисплеј Infinity.


Galaxy Watch Active со ECG ќе ви го чува здравјето

Новиот смарт часовник Samsung Galaxy Active Watch ќе поседува голем број на иновации со кои ќе се грижи за здравјето на корисникот како...


Што покажа тестот на Samsung Galaxy A30e на Geekbench?

Samsung Mobile подготвува нов смартфон од последната А серија кој ќе има осум јадрен Exynos 7904 процесор идеален за одлични перформанси...


Samsung GALAXY Note 10 доаѓа ексклузивно на Unpacked 2019 на 7 август (видео)

Samsung Galaxy Note 10 ќе пристигне на 7 август во Њујорк, на својот ексклузивен Samsung Unpacked настан.


Samsung го тестира Galaxy Fold, а следниот месец доаѓа и Note 10

Samsung во февруари го претстави првиот преклоен и флексибилен смартфон, кој не беше многу спремен, па затоа....


Камерата на Samsung Galaxy S11 со значително подобрена технологија

Камерата на Samsung Galaxy S11 нема да има повисока резолуција, што и воопшто не е потребно. Имаме подобрувања


Нови детали за Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Mobile не мирува и уште сега е во фаза на развој на новиот модел на смарт часовник Galaxy Watch Active 2 кој можеби ќе биде...


Samsung Galaxy Tab Active Pro ќе биде робустен таблет со 10,1-инчен дисплеј

Android не се продаваат најдобро во последните неколку години, но Samsung останува истраен на пазарот на кој


Samsung би можел да го лансира Galaxy Fold пред Huawei

Samsung Galaxy Fold ќе биде претставен во две верзии, кои би требало да пристигнат за неколку месеци.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm