Новости

Samsung освои 61 награда на светски признатиот натпревар iF Design

Samsung се пофали со освојување на дури 61 награда на International Forum(iF) Design Award 2020. Samsung освои дури 34 награди за дизајн...


Samsung Galaxy Fold 2 како премиум опција доаѓа ова лето

Samsung Mobile наследникот на смартфонот на превиткување со два екрани Samsung Galaxy Fold го планира некаде за текот на летото и овој...


Протекоа плановите на Samsung за оваа година - доаѓа Galaxy Bloom

Помина годината што беше многу интересна за Samsung – освен класичната надградба на најсилните модели во 2019 година, туку и почетокот на...


Samsung во 2019 година го приближува светот со 5G мрежата со над 6,7 милиони Galaxy 5G уреди

Корисниците посакуваат ново искуство со мобилните телефони, а Samsung има намера да ја прошири својата понуда на 5G уреди за да ја понуди...


Веќе е познат и датумот на промоција на Samsung Galaxy S20

Samsung Mobile и официјално потврди дека на 11 февруари во Сан Франциско ќе одржи голем промотивен настан на кој ќе бидат претставени...


Samsung Galaxy Fold 2 доаѓа со подобрен механизам и пониска цена

Samsung Galaxy Fold се отвара вертикално околу оската и се претвара во 7.3-инчен таблет, додека наследникот е дизајниран за да биде џебен...


Samsung ќе вгради ултра-тенко стакло во екранот на Galaxy Fold 2

Типстерот Ice universe (@UniverseIce) открива интересни вести за идниот Samsung Galaxy Fold 2. Преклопниот смартфон ќе користи...


Samsung се објасни за продадените 1 милион Galaxy Fold

Samsung Mobile ја расчисти приказната за 1 милион продадени примероци од смартфонот на превиткување Galaxy Fold кој инаку чини 2000...


Samsung Galaxy Fold со рекордна продажба од 1 милион

Јанг Сон, директорот на Samsung Electronics, официјално соопшти дека Samsung Galaxy Fold годинава е продаден во милион парчиња. Само до...


Motorola веќе го креира противникот на поевтиниот Samsung Fold

Откако се слушна дека Samsung ќе лансира Fold модел што ќе биде поевтин од Motorola Razr 2019 и ќе чини 815 долари, Motorola Mobility...


Samsung спрема телефон на превиткување поевтин од 1000 долари

Јужнокорејската компанија ги подобри сите нешта кај Galaxy Fold, за кого не треба да се очекува висока побарувачка, оти има повисока цена...


Софтверска надградба за DeX on PC кај Samsung Galaxy Fold

Сега веќе ќе може и Samsung Galaxy Fold да се поврзе со Windows или Mac компјутер, со цел да може да користите или монитор, или глувче...


Motorola самоуверено тврди дека Razr нема да има проблеми со дисплејот

Motorola razr е новиот рокер на смартфон пазарот. Motorola Mobility, како ќерка компанија на Lenovo, се обидува да го нарече новиот модел...


Samsung наскоро го лансира новиот Galaxy W20 на преклоп

Samsung Mobile за десетина дена ќе го лансира новиот смартфон на преклоп со двоен екран Samsung Galaxy W20 кој ќе има двоен екран и ќе...


Samsung Galaxy Fold 2 доаѓа со тотално нов дизајн

Новиот Samsung Galaxy Fold 2 ќе се отвара вертикално и во дизајнот го заменува засекот со дупка само за селфи камерата. Јужнокорејскиот...


Првата ротирачка камера на Samsung под дисплејот ќе биде кај Fold 2

Samsung можеби ќе биде првиот производител што ќе го издигне својот дизајн со целосен екран на следно ниво - невидлива селфи камера,...


Расклопување на Samsung Galaxy Fold

Супер интригантно е за кориснциите да ѕирнат што се крие под хаубата на Samsung Galaxy Fold. JerryRigEverything каналот на YouTube...


Замената на екранот на Galaxy Fold е значително поевтина од екранот на iPhone 11 Pro

Со оглед на тоа што Samsung вгради флексибилен дисплеј во преклопниот Galaxy Fold, очекуваме евентуалната замена на дисплеј да биде многу...


Samsung Galaxy Fold тестиран да работи со сите апликации

Samsung Mobile откри дека цела година пред да го претстави првиот флексибилен смартфон на преклоп Samsung Galaxy Fold направил огромни...


Samsung Galaxy Fold сега e достапен

Samsung Electronics Co., Ltd. денес го најави лансирањето на Galaxy Fold – целосно нова категорија на мобилна технологија – достапен во...


 
Најнови телефони