Новости

Знаете ли зошто луѓето користат слушалки?

Слушалките првенствено се користат кога сакате да слушате музика или да гледате филмови, но употребата на слушалките и не е толку...


Nike реклама креирана од исклучиво вештачка интелигенција

Жан Батист Ле Дивелек e креативен уметник и се занимава со пишување на слогани и текстови за реклами, кој овој пат во соработка со...


Samsung Galaxy S11 5G ќе има супер брзо полнење

Samsung Mobile ќе подготви вистински ѕвер од следниот премиум смартфон кој ќе понуди голем број на адути како што е 108 мегапикселна...


First look на Nokia 4.2 - Дуо камера и NFC

HMD Global одлично настапува во средната класа каде успева да лансира смартфони кои се многу достапни со прифатливи цени, а притоа нудат...


Facebook потивко го потврди проблемот со небезбедност на WhatsApp

На WhatsApp е откриен безбедносен пропуст што ги загрозува сите - Android и iOS корисниците, па дури и тие што се на Windows Phone. Во...


Qualcomm ќе испорача 450 милиони смартфони до 2021 година со 5G

5G револуцијата дефинитивно не може да се спречи од оние што протестираат против неа. оти е штетна за здравјето на луѓето поради високо...


Xiaomi отвора фабрика само за 5G премиум смартфони

Лео Јуни главниот директор на Xioami откри дека компанијата ќе отвори нова фабрика специјализирана само за производство на премиум...


Замена на екран на Huawei Mate X ќе чини 1000 долари

Huawei откри дека замена на оштетен екран на новиот смартфон на преклопување Huawei Mate X ќе чини 1000 долари или околу 40% од неговата...


Samsung Galaxy Note 10 ќе ги израдува фановите на Star Wars

Во пресрет на продолжението на легендарното филмско остварување, Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер, чија премиера е закажана за во...


Huawei Mate 30 Pro пристигна во Европа, која е цената?

Huawei Mate 30 Pro е еден од најквалитетните фаблетот досега на кинескиот бренд кој за прв пат започна да се продава во Европа и тоа по...


2020 година ќе има само еден полнач за сите мобилни

Одборот за внатрешниот пазар и заштита на потрошувачи во Европскиот Парламент веќе расправаше за новото правило за усвојување на еден...


Xiaomi ќе го следи примерот на RAZR

Новата Motorola RAZR веќе почнува да ги добива своите противници, производителите почнаа да креираат нови серии по примерот на RAZR, оти...


Samsung Galaxy One: Новата серија со Surround Display

2020 година Samsung ја почнува со нов предводник кон крајот на првиот квартал - Samsung Galaxy S11. Јужнокорејската компанија работи и на...


Valve најави нова Half Life, интернетот полуде

Valve најави дека во четврток ќе пушти нова Half Life игра по речиси десет години и интернетот целосно полуде, особено фановите кои со...


Ја забележавте ли радикалната промена на Instagram

Една од негативните последици на социјалните мрежи е зависноста од лајкови и луѓето често објавуваат содржина само со цел за некој да им...


Екстра 90 дена за трговија со Huawei од Америка

Американските власти одобрија екстра 90 дена трговија со Huawei, со кого се врши најголемата трговска размена од страна на американските...


Џон Леџер се повлекува од T-Mobile USA

Џон Леџер во мај следната година ќе се повлече од функцијата генерален извршен директор на T-Mobile USA. Тој ја водеше компанијата низ...


First Look на Nokia 2.2: Helio A22 процесор и Android One софтвер

HMD Global го има најевтиниот Android One смартфон - Nokia 2.2. Уредот дефинитивно вреди, а многу малку бара да го платите. Со големиот...


Бил Гејтс е најбогатиот човек на светот во 2019 година

Бил Гејтс е повторно најбогатиот човек на светот, прогласен е за најбогат и за 2019 година. И покрај тоа што претходно титулата му ја...


Колку ќе чини Motorola Razr во Европа?

Motorola Mobility по речиси една деценија повторно лансираше атрактивен телефон на преклоп, овој пат во форма на смартфон со флексибилен...


Прединсталираните апликации на Android ги прават уредите ранливи

Секој смартфон излегува со прединсталирани апликации од фабриката. Тие апликации би требало да му помогнат на корисникот веднаш да го...

 
Најнови телефони