Новости

Samsung Galaxy S9 во Поларно Сина и Galaxy Note 9 во Алпско Бела боја

Веќе ги видовме рендерите за Samsung Galaxy S9 во неговата Ледено Сина боја од Кина. Сега протекоа германски рендери...


One UI (Android 9 Pie) интерфејсот ќе се имплементира во јануари

Минатата недела Samsung го најави својот нов One UI, базиран на Android 9 Pie. Надградбата прво ќе биде ...


Samsung ќе ослободува простор за батеријата на Galaxy S10 со хоризонтална камера

Galaxy S9 имаше вертикална камера, со што скенерот за отпечатоци беше полесен за користење. Меѓутоа...


Samsung го открива супериорниот метод на производство на 7nm чипот

Samsung води во битката за производство на чипови преку сложениот 7nm процес. Компанијата ќе биде ексклузивен...


Samsung Galaxy Note 9 добива безбедносна надградба

Samsung лансираше апдејт за неговиот најнов премиум модел Galaxy Note 9 со големина од 67.5MB. Софтверската ...


Samsung Note 9 се покажа како одлична инвестиција

Samsung Galaxy Note 9 стигна и во рацете на Telefoni.mk, кого го тестиравме и направивме одлични фотографии. Ако сакате подеталниформации...


Samsung очекува рекорден профит за третиот квартал

Samsung ќе ги објави финансиските резултати за јули - септември 2018 за неколку недели, но многу е очигледно ...


Samsung објаснува каде е јаглеродот во системот за ладење на Note 9

Главната тема за Galaxy Note 9 е иновативниот систем за ладење на телефонот со вода и јаглерод ...


Самсунг на ИФА 2018 со неверојатни технолошки откритија за иднината на поврзаното живеење

Сасмунг ја истакнува својата визија за производи и услуги од следната ера на поврзано живеење овозможени од вештачка интелигенција,...


Caviar го направи Samsung Galaxy Note 9 со 1 килограм злато

Златната верзија на Samsung Galaxy Note 9 ја изработи руската компанија Caviar, која секој премиум смартфон ...


Дисплејот на Samsung Galaxy Note 9 прогласен за најдобар од DisplayMate

DisplayMate објави дека Samsung Galaxy Note 9 го има најдобриот дисплеј, што е потврдено преку лабораториски ...


Samsung Galaxy S10 нема да биде првиот 5G смартфон на компанијата?!

Експертите очекуваат од Galaxy S10 да пристигне со најновата 5G технологија. Се уште не сме сигурни колку...


Samsung Galaxy Note 9 рангиран како најдобар смартфон за гледање видеа на YouTube

YouTube објави список со најдобрите смартфони за гледање видеа на оваа социјална мрежа. Прв на списокот...


Спецификациите на Samsung Galaxy Note 9 сликовито на Инфографик

Samsung Galaxy Note 9 е нешто ново и револуционерно на пазарот на смартфони, кој повлекува многу иновации со себе, за кои претходно...


Најпопуларната игра конечно на Android: Со кои телефони може да ја играте Fortnite

Милиони корисници со месеци ја очекуваат најпопуларната игра на светот на Android. Од Epic Games...


Најмоќниот телефон Samsung Galaxy Note 9 пристигна со „волшебното стапче“

S Pen на Note 9 е навистина вреден Bluetooth уред на смартфонот. За бизнис корисниците и оние што често патуваат...


Нови информации 3 дена пред Samsung Galaxy Note 9 официјално да дојде

Најновиот Note модел на Samsung доаѓа за 3 дена, а веќе имаме и нови информации за Galaxy Note 9...


Samsung во септември ќе има и втор Wireless Charger Duo

Samsung Mobile заедно со фаблетот Galaxy Note 9 ќе лансира и нов вид на безжичен полнач кој ќе може истовремено да полни два мобилни...


Излегоа официјалните додатоци на Samsung Galaxy Note 9

Изгледа дека нема да има изненадувања за време на прзентирањето на Samsung Galaxy Note 9 на 9 а...


Fortnite ќе биде цел месец ексклузивна за Samsung Galaxy Note 9

Популарната игра за прежувување Fortnite постои голема можност да пристигне за Android кон крајот на ова лето, но за почеток цел еден...


CONFIDENTIAL: Објавена слика со Samsung Galaxy Note 9!

Samsung за три недели официјално во Њујорк ќе го презентира новиот модел на премиум фаблет Note 9. Постојано...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm