Новости

Протекоа детали за камерата на Samsung Galaxy S10

Имаме уште шест недели додека Galaxy S10 да дебитира, а во меѓувреме излегоа многу нови информации ....


Samsung Galaxy S10 слика протече со иновативниот Infinity-O дисплеј

Иван Блес објави фотографија со наводно регуларниот Galaxy S10, кај кого можеме да го видиме новиот Infinity-O ....


Гласајте за најдобар смартфон за 2018

Како најпосетен сајт за телефони, ТЕЛЕФОНИ.МК формираше список со најдобрите смартфони годинав...


Wi-Fi сертификат за надградба на Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition со Android 9 Pie

Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition изгледа дека ќе биде надграден со Android 9 Pie. Според SamMobile, седум...


One UI (Android 9 Pie) интерфејсот ќе се имплементира во јануари

Минатата недела Samsung го најави својот нов One UI, базиран на Android 9 Pie. Надградбата прво ќе биде ...


Samsung ќе ослободува простор за батеријата на Galaxy S10 со хоризонтална камера

Galaxy S9 имаше вертикална камера, со што скенерот за отпечатоци беше полесен за користење. Меѓутоа...


Големината на LG V40 споредена со Galaxy Note 9, iPhone XS, XS Max, LG V30

Новиот LG V40 е конечно тука, нетрпеливо чекајќи да им се придружи на ултра премиум Android уредите. Со 6.4-инчен...


Nokia го открива следниот „најочекуван смартфон“ на 21 август

Nokia објави на Twitter дека следниот вторник ќе го лансира „еден од најочекуваните телефони“, со што ...


Нова надградба на AR Emoji за Samsung Galaxy S9

Samsung ќе објави надградба за Samsung Galaxy S9 и S9+, која освен другите алатки, содржи и AR Emoji ...


Кога е вистинското време за да се ослободите од стар телефон

Секоја година, па дури и повеќе пати во годината излегуваат постојано нови премиум модели на смартфони....


Samsung лансираше AR емоџи од Frozen за Galaxy S9

Samsung Mobile во употреба пушти нови анимирани емоџи со ликови од популарниот анимиран дизниев филм Frozen кој беше голем хит во...


Видео: Samsung жестоко го нападна iPhone X со нови реклами

Samsung лансираше нова маркетинг кампања која жестоко го напаѓа нивниот најмоќен конкурент Apple, поготово моделот iPhone X за кој...


Samsung пред „бомбастична“ одлука

Samsung Mobile според корејските медиуми е пред донесување на „бомбастична“ одлука, односно треба да реши дали ќе ги спои двете главни...


Samsung Galaxy S8 и Note 8 со нова опција за заклучувањето како Galaxy S9

Ако имате Samsung Galaxy S8/S8+ или Note 8, имате шанси веќе да сте добиле јунска безбедносна надградба...


Најголемиот Galaxy S10 ќе биде со џиновски 6.44-инчен дисплеј

Samsung планира да лансира три модели на Galaxy S10. Протекоа информации дека најголемиот модел ќе биде ...


Самсунг го претстави изданието на Галакси С9 и Галакси С9+ во нијанса на Златно Изгрејсонце!

Сеул, Кореа – 21. Јуни, 2018 – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) ги најави новите изданија на Галакси....


Откриено дека Samsung Galaxy Note 9 ќе го има во пет бои

Galaxy S9 и Galaxy S9+ беа откриени со нови бои на почетокот на оваа година. Изгледа дека Samsung реши ...


Samsung ја враќа хоризонталната камера кај Galaxy Note 9

Samsung Galaxy S9 воведе двојна вертикална камера годинава, која изгледа дека ќе се смени повторно ...


Samsung ќе лансира Galaxy Note 9 варијанта со 8GB RAM + 512GB ROM

Откривањето на новиот предводник на Samsung ќе се случи за неколку месеци, кој би требало да дојде со...


Новите реклами на Snapchat нема да може да ги прескокнете

Snapchat нема да дозволи да ги прескокнувате рекламите што доаѓаат и траат по 6 секунди. Моментално ...


Samsung Galaxy S9 duo пристигна со нови бои

Samsung Mobile лансираше нова верзија на премиум смартфонот Samsung Galaxy S9 duo која сега е достапна во две нови бои на маската и тоа...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm