Новости

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition за воени операции

Samsung Galaxy S20 излезе во нова верзија наменет за воени операции во федералната влада. Samsung Galaxy TE (Tactical Edition) има...


Превенција на Samsung од хакирање со процесорот на Galaxy S20

Samsung сака да ни ја акцентира безбедноста на процесорот од внатрешноста, кај предводниците од Samsung Galaxy S20 серијата. Најновите...


Неверојатна камера, 8К видео, 5G технологија и AKG аудио систем

Камерата на Galaxy S20 нуди супер висока резолуција од 64MP кај Galaxy S20 и Galaxy S20+, која јасно ги открива сите детали на...


Новото лице на иднината: Изрази ја својата уникатност со Galaxy Z Flip

Иновативен, свитлив стаклен екран, комбиниран со единствено корисничко искуство, за потполно ново доживување на реалноста. Сан...


BlackBerry нема да ризикува со небезбеден Android смартфон

Џон Чен конечно одговори на бројните шпекулации дека BlackBerry планира наскоро да го лансира нивниот прв Android смартфон. Директорот на...


BlackBerry прави Android смартфон со помош на Samsung

BlackBerry и Samsung успешно соработуваат на повеќе софтверски проекти за безбедна комуникација, но најновите информации велат дека...


Samsung и BlackBerry се зближуваат

Угледната медиумска агенција Reuters ги пласираше информации дека Samsung е во преговори за купување на BlackBerry, но оваа вест најпрво...


Samsung по грешка го откри Galaxy S6

Samsung Mobile се уште не открил никакви информации за изгледот на новиот премиум модел Galaxy S6, освен мали наговестувања дека ќе има...