Новости

LG: Најновите патенти се фокусираат на транспарентен дизајн

Смартфоните постојано се подобруваат, при што сега вниманието е свртено кон телефоните на преклоп. Според ...


Каков е планот на OnePlus за Fold смартфон?

OnePlus годинава најголем фокус ќе има ставено на лансирање на смартфон со поддршка за 5G мобилна мрежа, но нема да скокне да го фати...


Ди Џеј Коу: Samsung ќе остане на врвот

Извршниот директор на Samsung, Ди Џеј Коу ја коментираше ситуацијата на пазарот на смартфони....


Galaxy Fold: Дизајнот на преклоп е подвиг за Samsung да биде број еден со телефоните на преклоп

Samsung наводно испорачал над 290 милиони смартфони низ цел свет во 2018 година, при што доминирал на глобалниот ТВ маркет...


Android Q ќе има поддршка за Fold смартфони

Во новата бета верзија на Android Q вметната е нова опција која ќе биде многу корисна за смартфоните со екран на преклоп бидејќи на...


Huawei до 2021г. ќе ги прави предводниците со преклопни дисплеи

Huawei се обложува на преклопните смартфони, односно извршниот директор на Huawei Consumer Business Group...


Huawei половина од премиум смартфоните ќе ги прави како Fold

Huawei планира во следните две години да има најмалку половина од премиум понудата на смартфони изработени во Fold концепт со екран кој...


Xiaomi го лансира Black Shark 2 во Европа

Xiaomi стартуваше со пласманот на новиот супер моќен гејминг смартфон Black Shark 2 на европска територија со почетна цена од 549 евра за...


Xiaomi телефонот со двоен преклоп во ново видео

Претседателот на Xiaomi, Бин Лин, објави слика со телефонот на двоен преклоп на Xiaomi. Сликата беше објавена ....


Како да го заклучите и лоцирате телефонот ако ви го украдат

Мобилните телефони се веќе премногу лична работа и не е проблем тоа што ќе не оштетат финансиски ког...


Xioami Mi Fold ќе биде најевтиниот смартфон со екран на преклоп

Xiaomi во втората половина на годинава ќе го лансира својот флексибилен смартфон со екран на преклоп чија главна предност ќе биде цената,...


BOE ќе го прави екранот на преклоп за iPhone

Големиот кинески производител BOE најверојатно ќе биде главен партнер на Apple во изработка на новите пластични и флексибилни OLED екрани...


Motorola RAZR со OLED дисплеј ќе се произведе во 200 илјади примероци

Motorola RAZR ќе биде дефинитивно телефон на преклоп со прифатлива цена и со беспрекорни перформанси. Motorola ...


Motorola RAZR V3 ќе биде лансиран на крајот на август

Motorola дефинитивно го лансира RAZR V3, кој ќе пристигне кон крајот на летото. Новиот смартфон ќе располага...


Reno ќе биде нова серија на гејминг смартфони

Еден од најголемите кинески производители на смарт телефони најави дека ќе лансира нова серија на мобилни уреди под брендот Reno.


Денот на тишината на Бали се одбележува со гасење на мобилен интернет

Во текот на Денот на тишината се прекинуваат речиси сите секојдневни активности, а оваа година и мобилните и интернетот...


Samsung спрема уште два преклопни уреди - едниот со вертикален преклоп

После Galaxy Fold, Samsung развива уште два модела на смартфони со свиткувачки екрани, едниот е како Mate X....


Samsung ќе продолжи со нови смартфони на преклоп

Samsung Mobile ја стартуваше авантурата со првиот смартфон на преклоп и флексибилност Samsung Galaxy Fold кој подоцна ќе биде пуштен во...


Колку ќе чини новиот iPhone на преклоп?

Кон трендот на преклоп наскоро ќе се приклучат и други компании, на пример, кинескиот TCL планира да го ...


После скапиот Mate X, Huawei планира и поевтини телефони на преклоп

Поради високата цена, првата генерација на телефони на преклоп ќе биде достапна само за мал број на луѓе, но тоа....


Samsung му ги нуди екраните на преклоп на Apple

Samsung преку дивизијата за продажба на екраните на своите конкуренти меѓу кои и Apple им ги нуди новите флексибилни дисплеи на допир кои...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm