Новости

Колку добар ќе биде Poco F1 Lite?

Poco F1 Lite ќе биде нов модел од посебната Pocophone линија на смартфони на Xiaomi замислена како многу поевтина од конкурентите, а...


Ценовно прифатлив, со солиден хардвер, Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Redmi отсега е посебен бренд на Xiaomi, а првиот самостоен телефон на Redmi е презентиран во Кина и ќе може д...


Прва слика од шестата генерација на Xiaomi Redmi Note Pro

Xiaomi наскоро е подготвен да ја лансира шестата генерација на квалитетниот и поевтин фаблет Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Од него се појави...


Honor 8X Max доаѓа со мал засек и моќни перформанси

Суб брендот на Huawei одржа своја прес конференција на IFA во Берлин. Тогаш компанијата ги претстави...


Објавен официјален Sony Xperia тизер за IFA 2018

Sony сигурно ќе ги претстави новите смартфони до крајот на годината и од најновиот тизер објавен од јапонската компанија...


Телефоните од средна класа добиваат вештачка интелигенција со Snapdragon 670

Qualcomm го откри лидерот во средната класа од 600 серијата - Snapdragon 670. Новиот чип има осум Kryo 360 јадра...


BlackBerry KEY2 добива и Lite верзија

BlackBerry е најновиот бренд кој ќе ја примени Lite понудата на еден од своите најквалитетни смартфони со што ќе го доближи до поголем...


Xiaomi Mi Pad 4 ќе биде компактен таблет со пристојна цена

Xiaomi ќе го искористи мирниот период на Apple во кој нема промоција на нови iPad таблети, па затоа ќе настапи со својот модел Mi Pad 4...


Key2 е првиот смартфон на BlackBerry со дуо камера

TLC и официјално го претстави новиот премиум смартфон Key2 кој е првиот под брендот на BlackBerry со дуо камера на задната страна со 12...


Live сликите и Snapdragon 660 ќе бидат дел од „новиот Moto G6 Plus“

Новите слики што протекоа, прогнозираат дека Motorola работи на подобрена верзија од Moto G6 Plus. Новио...


BlackBerry Key2 доби сертификат, лансирањето наскоро

BlackBerry Key2 доби сертификат од Wi-Fi алијансата со што успешно го заврши процесот на собирање на дозволи. Тоа значи дека сосема е...


Пристигна новиот Samsung Galaxy S Light Luxury како наследник на Galaxy S8

Samsung официјално го претстави новиот Galaxy S Light Luxury кој е замислен како нешто поевтин наследник на ланскиот Galaxy S8 со тоа што...


BlackBerry KEY2 ќе има 6 GB RAM

BlackBerry KEY2 како и повеќето свои претходници нема да се труди да донесе најмоќен и најсветкав хардвер кој е моментално достапен, но...


Motorola Moto G6 Plus тестиран со солиден процесор

Новата G серија на Motorola веќе одамна е дел од барабанот на шпекулации и извештаи, па се поочигледно е дека нејзината официјална...


Nokia 7 Plus е уште едно оружје од арсеналот на HMD Global

Nokia 7 Plus го презентираа на MWC 2018 годинава, кој излегува во продажба во април. HMD Global го потенцира добриот дизајн на 7 Plus...


Ова е првата слика од Nokia 7 Plus

HMD Global подготвува одличен смартфон за средната класа со осум-јадрен Snapdragon 660 процесор, 3 GB RAM, Full Display со 18:9 размер и...


Samsung Galaxy C10 Plus дефинитивно доаѓа наскоро

Во екот на големата еуфорија која се подгрева пред промоцијата на премиум смартфоните Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus постои простор и за...


Xiaomi ќе прави смартфон со големина на таблет

Подолго време на пазарот недостасува мобилен уред од категоријата популарно наречена „фоунблет“, но Xiaomi навистина се решиле да...


Snapdragon 670: Нов чип за евтини смартфони со моќни перформанси

Qualcomm наводно работи на нов чип за смартфоните од средната класа за 2018 - Snapdragon 670. Новиот чип ќе овозможи висока резолуција за...


Објавени слики од Galaxy A5 (2018) на Samsung

Од новиот Samsung Galaxy A5 (2018) очекуваме дуал систем на камери и минимизирани рамки од предната страна, дизајнот што веќе сите...


Откриени нови детали за BlackBerry KEYone 2

Модел на BlackBerry за кој се претпоставува дека е наследник на BlackBerry KEYone повторно се појави на бенчмарк тест сајт, овој пат на...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm