Новости

Google Pixel 4a во стилот на славните Nexus смартфони - Евтин, а способен

Google по подолго време лансираше смартфон кој потсетува на првите Nexus модели, односно новиот Pixel 4a е доволно способен хардверски,...


Pixel 4a со солидни перформанси и ниска цена доаѓа наскоро

Google годинава ќе го повтори рецептот на лансирање на смартфон од средната класа со прифатлива цена од околу 350 евра кој ќе има солидни...


Google спрема нов смартфон со прифатлива цена - Pixel 4a

Apple и Samsung имаат модели со прифатлива цена веќе на пазарот iPhone SE и Galaxy A51. Следниот месец би можел да се појави смартфон со...


Xiaomi претстави два модела од Redmi 9 и Mi Note 10 Lite

Првиот Lite модел од минатогодишната верзија на Mi Note 10 е единствената разлика меѓу тие модели во камерата. Останатите најважни нешта...


Xiaomi лансира поевтина Lite варијанта на Mi Note 10

Xiaomi утре ќе одржи промоција на новата поевтина Lite варијанта на одличниот фаблет Mi Note 10 која ќе биде полесно достапна за поширок...


Наскоро доаѓа поевтиниот Xiaomi Mi Note 10 Lite

Xiaomi планира наскоро да лансира уште еден квалитетен смартфон во премиум класата кој ќе има пониска цена од основниот и главен модел,...


Колку евтин ќе биде новиот Google Pixel 4a?

Google наскоро ќе го лансира новиот смартфон од средната висока класа Pixel 4a за кого веќе е откриена цената која ќе биде многу...


Google спрема поевтин модел од својот најдобар смартфон

Минатата година покажа дека повеќето луѓе не сакаат да даваат многу пари за нови модели на смартфони и не ги менуваат често своите...


Xiaomi има нов смартфон со 5 задни камери, главен сензор од 108MP

Новиот модел на смартфон на Xiaomi има дури пет задни камери - Mi CC9 Pro. Станува збор за модел со 6,47-инчен AMOLED дисплеј и заоблени...


Ова е новиот мини смартфон, што го разви „таткото на Android“

Енди Рубин е познат како основачот на Android, мобилниот оперативен систем што денес го користат повеќето смартфони во светот, но и како...