Новости

Samsung подготвува моќна верзија на Galaxy Tab S5

Samsung Mobile се подготвува за нов премиум таблет по подолго време за да одговори на предизвикот кој го наметна Apple, а истовремено во...


Nokia 9 PureView ќе има разочарувачка RAM меморија

HMD Global направи големи напори да го креира најнапредниот смартфон со фантастична Zeiss камера составена од импресивни 5 главни...


Nokia го спрема најмоќниот смартфон досега - 9 PureView, со 5 задни камери

Остана помалку од 1 месец до конференцијата на која Nokia ќе ги претстави новите модели на смартфони....


Запознајте го Nubia Red Magic Mars, телефон со 10GB RAM!

Смартфоните денеска ги подобруваат софтверот и хардверот на ниво на десктоп компјутерите. Кинеските смартфони...


Nokia 9 наскоро доаѓа со дури 5 задни камери!

За Nokia 9 читаме веќе со месеци, иако од HMD Global се уште нема официјални податоци за него. Оваа недела...


Xiaomi Black Shark Helo откриен со префинет дизајн и 10GB RAM

Шест месеци после откривањето на првиот Black Shark гејминг смартфон, Xiaomi го претстави и новиот модел Black Shark Helo...


„Црната ајкула“ на Xiaomi официјално доаѓа на 23 октомври!

Оригиналниот гејмерски телефон Xiaomi Black Shark остана ексклузива само за Кина. Меѓутоа, втората генерација...


Протекоа две бои со новиот Xiaomi Mi Mix 3

Има уште 4 дена додека да биде претставен новиот скап смартфон на Xiaomi - Mi Mix 3. Уредот ќе има интересно...


LG V40 ThinQ се очекува да го добијат корисниците до 19 октомври

LG V40 ThinQ се очекуваат да бидат лансирани од T-Mobile на 19 октомври, а некои корисници го добија уште од вчера...


Гејминг наследникот Razer Phone 2 доаѓа наскоро

Брендот за електроника Razer потврди дека официјално на 10 октомври ќе ја одржи промоцијата на новиот специјализиран смартфон за мобилен...


LG V40 ThinQ ќе биде откриен на 4 октомври

Како што се гледа на поканата, изгледа дека LG V40 ThinQ ќе биде со тројна камера. Наредниот месец ...


LG V40 ThinQ доби уште еден сертификат во Јужна Кореја

Уште еднаш се потврдува дека LG V40 ThinQ доаѓа, кој штотуку доби нов сертификат во Кореја. Моделот на телефонот ...


Слики од LG V40, ова би можел да биде најголемиот LG телефон досега

Би требало да биде лансиран во првата половина на октомври, а за се уште најавениот LG V40 веќе протекоа фотографии...


Sony го стави најдоброто во Xperia XZ3: Беспрекорен дизајн и неверојатно искуство

Sony Mobile Communications ја продолжува еволуцијата во инженерингот и дизајнот на Xperia™ со најновиот...


Pixel 3 XL ќе има огромен засек и стаклен дизајн

Спремни сме да видиме какви спецификации не очекуваат со Pixel 3 XL, за кого протекоа информации...


Излезе POCO F1, првиот под-бренд на Xiaomi

Под-брендовите станаа во мода, како што на пример Huawei го лансираше Honor и се покажа како многу....


Pixel 3 XL тестиран со моќен процесор

Pixel 3 XL на Google во изминатиот период повеќе пати беше мета на протечени информации, но овој пат за прв пат имаме реален тест на...


Стигна нова потврда за моќниот Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Pocophone F1 дефинитивно ќе биде еден од најмоќните смартфони на европскиот пазар, а притоа и еден од најевтините. Нова потврда за...


LG има долгорочни планови за V-серијата

Претстојниот V40 ThinQ на LG се очекува да дебитира во есента, а според сето ова што го гледаме, јужн...


Xiaomi ќе го има најевтиниот смартфон со Snapdragon 845 во Европа

Xiaomi ќе се осмели на европскиот пазар да настапи со многу ниски цени кои речиси се блиску до дисконтните по кои продава смартфони во...


Нови рендери за се уште неоткриениот Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3 се уште не е достапен за јавноста, но сепак се појавија нови рендери од него со оригинална ...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm