Новости

Samsung Galaxy Z Flip 5G - Објавени се нови слики

Фановите на Samsung го очекуваат новиот преклопен смартфон на јужнокорејскиот бренд, кој ќе биде со 5G технологија. На интернет се...


Samsung Galaxy Fold во Македонија може да се најде овде

Телефони.мк малку истражуваше и откри дека престижниот преклопен смартфон на Samsung може да се најде само на едно место. Samsung Galaxy...


Првата слика со Microsoft Surface Duo

Панос Панај, шефот за продукти во Microsoft, ја објави првата слика од смартфонот на компанијата со двоен екран на Instagram - Surface...


Qualcomm Snapdragon 865 Plus би можел да пристигне наскоро

Во декември 2019, беше претставен Snapdragon 865 мобилниот чип, кој ги восхити технолошките фанови со своите способности, кој беше топ...


Samsung Galaxy Flip Z - Смартфон кој се претвора во мини лаптоп

Samsung Mobile ја започна 2020 година со одлична презентација на можностите на новата генерација на смартфони на преклоп како новиот...


Samsung денес го открива новиот преклопен уред

Samsung спремал дури четири модели на смартфони, од кои најголемо внимание привлекува Z Flip, за кого беше објавено видео уште за време...


Samsung го спрема првиот 5G таблет на пазарот - Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Tab S6 во блиска иднина добива можност за 5G конекција, што значи дека ќе биде прв таблет со најновиот тип со најбрза...


Samsung ги спрема Lite верзиите за почетокот на 2020

Во градот на коцката, Лас Вегас ќе бидат претставени двете нови Lite верзии од премиум класата на Samsung. CES 2020 ќе ни ги претстави...


Samsung Galaxy S10 Lite доаѓа со моќна камера и Punch hole

Samsung прави офанзива на пазарот со два нови Lite модела, извадени од премиум моделите од Note и S серијата - Samsung Galaxy Note 10...


Еве по која цена ќе се продава Samsung Galaxy S10 Lite

Samsung Mobile се очекува деновиве да го лансира новиот смартфон Samsung Galaxy S10 Lite што во претходните години не беше пракса да има...


Samsung Galaxy S10 Lite се поблиску до пласманот

Samsung Mobile ја активираше страната за поддршка на новиот премиум смартфон со пониска цена Samsung Galaxy S10 Lite што значи дека...


MediaTek влегува во 5G секторот со својот прв моќен процесор

MediaTek е директен ривал на процесорите на Snapdragon на Android пазарот, кој веќе одредено време го развиваше новиот 5G процесор -...


Samsung „неофицијално“ го потврди моделот Galaxy S10 Lite

Објавена е слика скриншот со моделот Galaxy S10 Lite, за кого компанијата поднела документи во американската регулаторна агенција. Во...


Откриена батеријата на Samsung Galaxy S10 Lite

Samsung Mobile се очекува да направи интересна понуда во пресрет на празничната шопинг сезона со нова верзија на премиум моделот Samsung...


Samsung Galaxy A91 ќе биде следниот ѕвер

Samsung Mobile ќе има вистински ас во ракавот со новиот супер модел Galaxy A91 со 4G конекција за да биде достапен за поголема група...


Xiaomi на голема врата ја враќа Mi Note серијата?

Xiaomi повеќе од две години не лансирал никаков Mi Note уред и тој простор им го препушти на големите смартфони од Redmi и Mi Mix...


OnePlus претстави нов смартфон за професионалци

OnePlus го претстави OnePlus 7T Pro, кој доаѓа со 6,67 инчен дисплеј и резолуција од 2120 x 1440 пиксели, фреквенција за освежување од...


Xiaomi ги помести границите за дисплејот на смартфоните!

Xiaomi Mi Mix Alpha е новиот модел што ги помести границите напред во поглед на дисплејот. Неговата задна камера од 108 мегапиксели со...


Samsung носи 5G за класичниот смартфон на преклоп

Samsung носи 5G за класичниот смартфон на преклоп