Новости

Sony го откри Xperia Ace како нов Compact смартфон

Sony Mobile го откри новиот Xperia Ace смартфон кој има помал екран со дијагонала од само 5 инчи што за денешни услови се смета за мал...


Sony Xperia 2 уште сега има рендери од дизајнот

Sony Mobile ќе продолжи со препознатливиот начин на лансирање на премиум смартфони на секои шест месеци. Така Xperia 1 иако се уште е во...


На денешен ден е формиран Sony - Јапонскиот гигант кој го промени светот

На денешен ден една година по завршување на Втората светска војна беше основана јапонската технолошка компанија која подоцна прерасна во...


Sony Mobile ќе крати половина од работната сила

Sony веќе донесе одлука да ја претопи мобилната дивизија во нов компаниски оддел каде ќе се спојат услугите за TV, камери и аудио. Исто...


Sony Mobile ќе се претопи во TV дивизијата на Sony

Sony Mobile повеќе нема да функционира како независно друштво во рамки на огромната мајка компанија Sony и ќе потпадне под ингеренции на...


Sony Xperia 1 постојано ќе користи 4K HD

Sony Mobile даде подетално објаснување за новиот CinemaWide дисплеј на Sony Xperia 1 кој целосно е во 4K HD резолуција и таа ќе биде...


Еве како би можел 7-инчениот Sony Xperia 10 Ultra да изгледа

Минатиот месец Sony објави три телефони - Xperia 1, 10, и 10 Plus, со високи дисплеи за квалитетно кино ...


Sony ги лансира евтините Xperia 10 во Европа

Sony Mobile ја најави продажбата на новите Sony Xperia 10 смартфони во Европа кои имаат прифатливи цени за напредната средна класа....


Sony го тестира 5G смартфонот кој доаѓа годинава

Sony за време на MWC 2019 нема да претстави комерцијален смартфон со 5G модем подготвен веднаш за пуштање во продажба. Овие денови...


Sony Xperia 1 - Нов старт со 4K HD дисплеј

Sony Mobile одржа одлична промоција на која го претстави новиот премиум смартфон Sony Xperia 1 кој има ново именување со што е одбележува...


MWC 2019: Распоредот на евентите на Samsung, Nokia, LG, Huawei, Microsoft и Sony

Најголемата мобилна конференција во светот е MWC, лоциран во Барселона, Шпанија. Повеќето мобилни производители....


Full дисплејот на Sony Xperia XZ4 ќе биде CinemaWide

Sony Mobile креираше нов бренд за својот Full дисплеј кој ќе биде лансиран за прв пат кај претстојниот премиум смартфон Xperia XZ4....


Купил PlayStation 4 за цена колку една банана

19 годишно момче од Франција сакал да купи PlayStation 4 од продавница, гејминг конзола, која врди 340 долари....


Amazon сака да го освои пазарот со стриминг за видео игри

Аналитичарите што го следат пазарот со видео игрите, сметаат дека следните генерации на играчки конзоли....


Sony најверојатно ја откажува Xperia Compact серијата

Sony Mobile пред 5 години привлече огромно внимание со првиот Xperia Compact смартфон кој беше мини верзија на поголемиот и поскап...


Sony иновирал ласер за препознавање на лице во смартфоните во 2019

Новата генерација на технологија за препознавање на лице доаѓа во крајот на 2019 година, а Sony е компанијата што ја донесе оваа...


Sony најави новитети за CES 2019, би можеле да бидат Xperia XA3 и XA3 Ultra

Sony ќе биде традиционално присутен на 7 јануари, на CES саемот, каде ќе се зборува отворено за новите технологии....


Гласајте за најдобар смартфон за 2018

Како најпосетен сајт за телефони, ТЕЛЕФОНИ.МК формираше список со најдобрите смартфони годинав...


Sony подготвува 38 мегапикселна смартфон камера

Sony подготвува нова импресивна камера со 38 мегапиксели која ќе биде наменета за новите смартфони од Xperia серијата, но истата ќе може...


Видео: Прв поглед на Sony Xperia XZ4 Compact

Sony Mobile ќе направи нов обид да ги воодушеви корисниците во премиум класата со планираниот смартфон Sony Xperia XZ4. Покрај него, ќе...


Sony ќе има проѕирен смартфон на превиткување!

2019 ќе биде возбудлива година во мобилната индустрија. Како што претхондо пишувавме во нашата рецензија,...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm