Новости

Колку ќе чини новиот iPhone на преклоп?

Кон трендот на преклоп наскоро ќе се приклучат и други компании, на пример, кинескиот TCL планира да го ...


TCL претстави евтини Alcatel уреди и црвениот BlackBerry Key2

Големо внимание на MWC 2019 привлече BlackBerry Key2, смартфон со физичка тастатура. TCL Communication претстави ...


Alcatel го претстави евтиниот 1x со дуо камера

TCL претстави нов евтин модел на Alcatel кој има неколку модерни елементи како Full дисплеј со 720p + резолуција и дуо камера. Новиот...


Апликација за временска прогноза ги краде вашите лични податоци

Новиот извештај на Wall Street Journal открива дека популарната апликација за временска прогноза од корисниците...


Брендот Palm оди по истите стапки како BlackBerry и Nokiа

После 3 години кинеската компанија TCL го откупи правото на користење на брендот Palm од HP, производител за уреди...


Која ќе биде главната сила на BlackBerry Krypton?

TCL заедно со BlackBerry го подготуваат новиот супер безбеден Android смартфон кој по добивањето на Bluetooth и Wi-Fi сертификатите...


Некогашниот бренд Palm дефинитивно останува „под земја“

Palm некогаш беше ветувачки мобилен бренд кој сигурно многумина и веќе го заборавиле, а од компанијата дури се силеше дека ќе направат...


BlackBerry смартфоните изработени од TCL ќе се откријат на CES 2017

TCL брендот кој ги доби правата да го користи името на BlackBerry за време на саемот CES 2017 во Лас Вегас следниот месец ќе ги претстави...


BlackBerry ќе продолжи да живее преку TCL

Канадскиот мобилен бренд одлучи да го довери целосното производство на смартфони на TCL концернот кој ќе има право на користење на...


TCL - смартфон со скенер за око!?

Факт е дека најбезбеден начин за отклучување на врати и телефони е окото...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm