Новости

Samsung Galaxy Fold тестиран да работи со сите апликации

Samsung Mobile откри дека цела година пред да го претстави првиот флексибилен смартфон на преклоп Samsung Galaxy Fold направил огромни...


Видео: Redmi K20 Pro ставен на тестот на издржливоста

Redmi K20 Pro е убедливо најевтиниот супер моќен смартфон на пазарот од повеќе познатите брендови, но дали истото може да се каже и за...


Видео: Samsung Galaxy Note 10 против iPhone XS Max - Кој е поиздржлив?

Samsung направи големи подобрувања на дизајнот на Galaxy Note 10 во поглед на издржливоста на неговото тело кое целосно е изработено од...


Windows 10 - која е најдобрата антивирусна програма?

Оперативниот систем Windows 10 сака да доминира на пазарот...


LG V10 против снајпер - Како се покажа издржливоста

Ричард Рајан на својот канал на YouTube ги прави ултимативните тестови на смартфоните и таблетите и покрајт стандардното проверување на...


Google App за прв пат пуштена за бета тестирање

Google ја лансираше Google App Beta верзијата во Play Store со што сите заинтересирани корисници ќе може да ги тестираат новите опции...


iPhone 6s и iPhone 6s Plus преживеаја еден час под вода

Новите iPhone 6s и iPhone 6s Plus во никој случај не се промовираат од Apple како водоотпорни и токму навлегувањето на вода или влага е...


Facebook ќе ве израдува со нови профилни фотки

Промената на профилната фотографија е голема работа за корисниците на Facebook...


Сите Ајфонџии ги разграбаа бесплатните Galaxy S6 Edge+

Сопствениците на iPhone 6 во САД целосно ја искористија промоцијата на Samsung за едномесечно бесплатно користење на новиот смартфон...


iPhone 6S не се предава лесно на Bendgate тестот

Со моделот 6S сега повторно се поправа грешката...


Лего телефонот на Google откажан - Се крши на коцки

Тимот кој стои зад Project Ara мораше да признае дека ќе го одложи пласманот на Spiral 2 првиот модуларен телефон на Google, а сега...


Во тестовите на слепо победник е HTC One M9

HTC конечно ја подобри маркетинг стратегијата и сними неколку одлични реклами кои го воскреснаа интересот за HTC One M9 за кој се сметаше...


5 iPhone-и спречуваат куршум од пушка

Ниту еден друг смартфон не беше изложен на толку маки колку што претрпеа iPhone моделите...


Провери - гледаш бои како човек или како робот?

Тестирајте се себеси дали ги гледате боите како човек или робот...


Дали LG G4 ќе преживее тежок пад

LG G4 има забележливи промени во дизајнот од претходниот модел со примена на кожна прекривка на задната страна, минимална заобленост на...


За прв пат Apple ќе дозволи јавно тестирање на iOs 8.3

Apple со следната надградба на оперативниот систем iOs 8.3 ќе направи преседан во својата политика и ќе дозволи сите корисници да ја...


За ХИВ и Трипер ќе се тестираме преку смартфон

Истражувачи од Универзитетот Колумбија креира нов апарат за тестирање на сексуално преносливи болести кој чини само 35 долари и...


Apple со најцврсти маски за iPhone

Apple постави прилично строги критериуми за изработка на заштитни маски за iPhone кои мора да го заштитат смартфонот при пад од 1 метар...


Вип меѓу првите оператори во регионот тестира VoLTE

Вип оператор е меѓу првите оператори во регионот кој ја презентира VoLTE со комбинирање на ЛТЕ технологија и Виртуелизациска технологија...


Новиот iPhone ќе ротира во воздух пред да падне

Apple си обезбеди нов патент кој ќе им овозможи во наредните модели на iPhone да се користи нова технологија која ќе процени како треба...


Видео споредба на сите 10 iPhone модели досега

Apple во текот на изминатите години воведе огромни подобрувања во оперативниот систем iOS кој со секоја нова верзија и нов iPhone донесе...

 
Најнови телефони