Новости

Идните iPhone XR и XS Max со повеќе камери и USB-C приклучок

Дизајнот на новите iPhone модели уште не е финиширан, но според новите информации Тим Кук одлучил за поставување....


"iPhone не вреди за парите“: Продавниците со попусти за Apple телефони

Тим Кук неодамна предупреди на „кинескиот проблем“ и неочекуваното намалување на побарувачката ....


Заврши златниот период на Apple, кинезите го „бојкотираат“ iPhone

Apple во последните неколку години изгуби над 300 милијарди долари пазарна вредност, а проблемите...


Видео за iPhone XR: Колоритен, брз и брилијантен смартфон

iPhone XR е моделот што Apple сака да го експонира како одличен смартфон од 2018 година. Компанијата на Тим Кук/...


Нова забрана, Apple престанува со продажба на одредени iPhone-и во Германија

После Кина, поради тужбата од Qualcomm, Apple повеќе нема да продава одредени модели на iPhone...


Microsoft стана визионерска компанија, идеалите на Џобс ги нема повеќе во Apple

Microsoft стана највредна компанија и го надмина Apple. Компанијата предводена од Сатја Надела предничи пред...


Тим Кук: Да, Google ни плаќа милијарди за да биде на iPhone

Приватноста и сигурноста на личните податоци оваа година беа на тапет. Шефот на Apple, Тим Кук, во неколку....


Цукерберг навреден од Кук, забрани користење на iPhone за вработените

Извршниот директор на Apple, Тим Кук, ја нападна социјалната мрежа Facebook дека не е безбедна и им ја нарушува...


Тим Кук одговори на критиките за цената: Луѓето го плаќаат iPhone само 1 долар дневно

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето...


Кук: Во употреба веќе има над 2 милијарди iOs уреди

Тим Кук, извршниот директор на Apple од Стив Џобс театарот во Калифорнија промоцијата на новите iPhone и iWatch уреди ја започна со...


Apple купува компанија што ќе изработува очила леќи за AR очила

AR очилата за носење на Apple - Apple Glasses, ќе излезат на пазарот во 2020 или 2021 година. Минг Чи-Куо никогаш...


Apple конечно ја надмина пазарната вредност од трилион долари

После смртта на Стив Џобс дојде Тим Кук на челото на компанијата. Дел од аналитичарите и новинарите ...


Нов iPhone X со поголем дисплеј и цена од 699 долари

Според Тим Кук, 99% од купувачите на iPhone X се многу задоволни од моделот на смартфон, кој тврди дека iPhone X е навистина ...


Таен девелоперски код за iOS објавен и отстранет експресно

Никој не знае од каде дошол, но таен код што се наоѓа во сите уреди на Apple го пронајде својот пат до пошироката јавност...


Apple призна дека батериите на iPhone имаат рок на траење

Apple призна дека намерно го забавува iPhone со цел корисниците да имаат подобро искуство или стабилен систем за работа. Тоа корисниците...


Apple ќе вложи 350 милијарди долари во САД

Apple ги презентираше плановите за присуството во американската економија при што планира во следните пет години да вложи вкупно 350...


Ангела Арентс: Најплатена е во Apple, која е нејзината тајна за успех?

Ангела Арентс е најстарата потпретседателка во Apple, задолжена за малопродажба и интернет трговија. Нејзината годишна плата за 2017 беше...


Тим Кук смета дека може да го купите iPhone X ако не одите на кафе

Од денес официјално започнува продажбата на iPhone X, јубилејниот модел на Apple, кој вреди 999 долари. Критичарите сметаат дека цената е...


Тим Кук го откри „светилиштето“ на Стив Џобс

Симболично во новиот Стив Џобс театар во Купертино, Калифорнија, Apple ја стартуваше специјалната промоција на која ќе ги открие своите...


Прв во топ 500 бизнисмени: Тим Кук направи 145 милиони долари во 2016г.

Извршниот директор на Apple во минатата година земал плата од „само“ 8.75 милиони долари, со што бил еден од најлошо платените бизнисмени...


Тим Кук конечно потврди дека Apple работи на автономни возила

Тим Кук, генералниот извршен директор на Apple, конечно пред јавноста во интервју за Bloomberg призна дека компанијата има свој проект за...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm