Новости

Први официјални детали за моќниот и поевтин Redmi Pro 2

По подолго време на шпекулации и кревање на очекувањата кај фановите се појавија најверојатно првите официјални информации за...


Се појавија првите детали и слика од Huawei Nova 5

Huawei во последно време го преплавува пазарот со нови смартфони во сите ценовни сегменти и тоа најверојатно ќе продолжи со новата серија...


iPhone XI по се изгледа ќе има огромна „грпка“ со главната камера

Иако е многу рано уште сега се појавија првите графички рендери кои го откриваат дизајнот на претстојните iPhone XL смартфони кои ќе...


Откриени првите спецификации на знаменосецот на Redmi

Redmi иако се издвои како суб-бренд на Xiaomi за лансирање на поевтини смартфони во основната и средната класа, по направениот успех ќе...


Sony Xperia 1 со одлична најава за тројната камера

Sony Mobile се подготвува за пласман на досега нивниот најквалитетен смартфон кога е во прашање камерата со дури три сензори.


Премиум моделот на Xiaomi Redmi се појави на видео

Суб бредот Redmi на Xiaomi наскоро ќе го лансира својот прв вистински премиум модел кој ќе излезе од досегашната понуда на поевтини...


Лансиран Nokia X71 со импресивен дисплеј

HMD Global официјално го лансираше новиот квалитетен смартфон во средната класа Nokia X71 кој има импресивен дисплеј со искористеност од...


Само два iPhone 11 модели ќе имаат тројна камера

Годинава Apple ќе го направи неопходниот чекор на надградба на камерите на премиум понудата на iPhone смартфони, а кинеските добавувачи...


Xiaomi официјално го потврди пласманот на Redmi 7

Xiaomi веќе и официјално потврди дека на 18 март преку својот суб-бренд Redmi ќе го лансира третиот смартфон од серијата 7. Тоа значи...


Позната цената на Samsung Galaxy A50 во Европа

Samsung Mobile ја набилда А серијата на смартфони со голем број на модели, а еден од нив Galaxy A50 доаѓа во Европа до крајот на месецов...


Колку добар ќе биде Huawei P30 Lite?

Досега целиот фокус на шпекулации беше насочен кон очекувањата од супер квалитетните Huawei P30 и Huawei P30 Pro, но со новите детали за...


Huawei пушти тизер за моќната „Lossless“ зум алатка на P30

Уште во декември, ликстерот Иван Блес, објави информација за тројната задна камера на претстојниот Huawei P30...


Xiaomi Mi 9 ќе биде импресивна понуда со моќен хардвер

Xiaomi Mi 9 е еден од најимпресивните уреди моментално поради неговиот хардвер. Xiaomi ќе го објави официјално ...


Први детали за одличниот Samsung Galaxy M30

Samsung Mobile наскоро ќе ја прошири новата М серија на смартфони со уште еден одличен модел кој ќе биде за нијанса поголем и помоќен од...


iPhone XS Max 2 ќе изгледа речиси исто како претходникот

Новиот модел на iPhone Xs Max кој треба да биде готов наесен нема да понуди речиси никакви промени во изгледот и дизајнот и ќе изгледа...


iPhone 2019 ќе има тројна камера

Според најновите рендер слики на неофицијално потврдениот дизајн на претстојниот iPhone 2019 се открива дека смартфонот ќе има тројна...


Видео: Huawei P30 прикажан од сите агли

Благодарение на досега протечените слики направено е првото рендер видео од претстојниот супер смартфон Huawei P30 кој е прикажан од сите...


Xiaomi ќе користи тројни камери за премиум моделите

Xiaomi за следната генерација на премиум смартфоните ќе користи тројни главни камери на задната страна, како и моќни осум-јадрени...


Колку камери ќе има Huawei P30?

Полека се отплеткува мистеријата поврзана со трите следни нови премиум смартфони на Huawei од P30 серијата. За Pro моделот веќе се откри...


Huawei nova 4 пристигна со 48 мегапикселна камера и три сензори

Huawei nova 4 пристигна со 48 мегапикселна камера и три сензори


Познато е кога официјално ќе пристигне Lenovo Z5s

Иако се очекуваше Lenovo на 6 декември официјално да го претстави новиот квалитетен смартфон Lenovo Z5s, до тоа сепак не дојде. Сега...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm