Новости

T-Mobile го потврдува лансирањето на Samsung Galaxy Fold за 25 април

T-Mobile, е првиот снабдувач што го потврди лансирањето на Samsung Galaxy Fold, кој во моментот ќе биде...


Huawei ја тужи американската влада

Huawei стартуваше судски процес против владата на САД поради нарушување на конкуренцијата, штета врз угледот и дискриминација за влез на...


„Таткото“ на Huawei: „САД не може да не скрши“

Основачот на Huawei, кој ги избегнува медиумите, јавно проговори за моменталната ситуација за односите со САД...


САД официјално поднесе обвинение против Huawei!

Влошените односи меѓу САД и Кина дополнително ќе се влошат после подигнатото обвинените против американската ...


"iPhone не вреди за парите“: Продавниците со попусти за Apple телефони

Тим Кук неодамна предупреди на „кинескиот проблем“ и неочекуваното намалување на побарувачката ....


Заврши златниот период на Apple, кинезите го „бојкотираат“ iPhone

Apple во последните неколку години изгуби над 300 милијарди долари пазарна вредност, а проблемите...


Huawei ќе инвестира 2 милијарди долари во сајбер-безбедноста!

Huawei сака да ги им докаже на сите дека неговата мрежа е безбедна и критиките кон него се апсурдни...


Максимална казна за Facebook поради Cambridge Analytica

Казната од 500 илјади фунти за Facebook е донесена според старите правила пред стапување во сила на GDPR...


Постојат 4 различни модели од новите iPhone XS - Кои се најважните разлики меѓу нив

Имаме четири различни модели на iPohne Xs и XS Max, кои Apple ги продава во различни земји и помеѓу нив има големи разлики, а ги имаат...


Ново инфо ги открива цените на Samsung Galaxy Note 9 во Велика Британија

Цените на Galaxy Note 9 во Велика Британија ги открива ликстерот Роланд Квант, кој ни дава увид и во цените на Note 9 во Америка...


ZTE ја плати цената - САД ја тргна забраната

ZTE постигна договор со трговските власти на САД со што се трга забраната за продажба и присуство на американскиот пазар која досега...


Лепенките за гаранција на електронските уред - илегални?!

Минатиот месец, Федералната комисија за трговија во САД, објави изјава дека лепенките „гаранцијата не ...


ZTE ги прекина сите операции

Кинеската компанија ZTE откако беше казнета од американската федерална влада за нарушување на трговските правила и доби забрана за...


Huawei има резервен оперативен систем за „црни“ денови

Кинеската компанија Huawei има сопствен резервен оперативен систем кој би го активирала доколку настанат непредвидливи проблеми при...


Huawei не се откажува од САД и покрај блокадите

Ричард Ју, генералниот извршен директор на Huawei посочи дека компанијата нема да се откаже од американскиот пазар без оглед на сите...


Xiaomi решен да ја освои Америка

Кинескиот бренд долги години се подготвува за конечен пласман на американскиот пазар и по многу подготовки конечно ќе биде достапен за...


Хакирани страници на државни институции за рударење на монеро

Официјални страници на државни институции во САД и Велика Британија биле заразени со злонамерен софтвер за рударење...


Америка уапси 13 трговци со крадени податоци

Американското министерство за правда објави дека поднело обвинение против 36 луѓе за трговија со украдени идентитети. Проценета...


САД ќе ја национализира 5G мрежата во страв од Кина

Администрацијата на претседателот на САД и неговиот безбедносен совет размислуваат за целосна национализација на 5G мобилната мрежа во...


Многу жени ќе изгубат работа поради вештачката интелигенција

Автоматизациајта и вештачката интелигенција во иднина ќе ги променат сите индустрии и пазарот, затоа што работите...


Huawei под политички притисок во САД

САД води се поагресивна политика кон кинеските компании, па откако не го дозволи преземањето на MoneyGram од страна на Alibaba, го...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm