Новости

Дали iPhone конечно се префрла на USB од Lightning конекторот?

Apple во последниве години никако не се откажуваше од посебниот вид на Lightning конектор за полнење и поврзување со надворешни уреди....


Како ќе функционира дизајнот на Samsung Galaxy Note 10?

Претстојниот фаблет Samsung Galaxy Note 10 ќе понуди повеќе промени во дизајнот со нови функционалности. Според последните информации...


iPhone 2019 ќе има USB Type C?

Apple годинава нема да примени голем број на измени во дизајнот на новите смартфони од 2019 генерацијата на iPhone, но затоа пак се...


Apple Watch 4 доби нов брз полнач кој чини 29 долари

Корисниците на Apple Watch 4 смарт часовниците кои сакаат брзо полнење на батеријата ќе може да го купат новиот USB Type C брз полнач кој...


Со новиот iPhone ќе има моќен брз полнач?

Според најновите извештаи постои голема можност Apple во пакетот на новата генерација на iPhone смартфоните да вклучи и бесплатен моќен...


Видео: Прв поглед на Huawei MediaPad 5 8.0

Huawei MediaPad M5 8 таблетот е еден од најсимпатичните помали и практични таблети лансирани во последно време, кога сите брендови повеќе...


Sony ќе има смартфон без традиционален аудио влез

Sony Mobile најверојатно ќе го прифати трендот на отстранување на 3.5 милиметарскиот аудио влез преку кој корисниците на смартфони...


Што нуди новиот Nokia 6 (2018) за пристојна цена?

HMD Global го скрши мразот годинава и го претстави својот прв смартфон кој е продолжение на ланската понуда. Станува збор за следната...


HTC U12 се појави со Full View дисплеј

Првата рендер слика базирана на протечени информации за HTC U12 открива дека ова ќе биде смартфон кој ќе ги следи модерните трендови...


OnePlus 5 доаѓа без влез за слушалки како iPhone 7

Симпатичниот кинески стартап OnePlus ќе ги следи стапките на Apple и за својот претстоен премиум смартфон OnePlus 5 планира да го...


Xiaomi го жртвува влезот за слушалки на Mi 6 за поголема батерија

Xiaomi објасни дека главната причина поради која го изоставиле влезот за слушалки кај новиот Mi 6 премиум смартфон не е за да го...


Се појави и првиот можен наследник на Sony Xperia XA

Sony Mobile направи големо подобрувања со лансирањето на Sony Xperia X серијата која има неколку одлични модели и некои кои не ги...


Google сака да стави ред на стандардите за брзо полнење на Android

Google е незадоволен што различни производители кои го користат оперативниот систем Android користат свои и различни стандарди за брзо...


Mediatek постигна рекордно полнење на батеријата со Pump Express

Mediatek откри нов стандард за брзо полнење на батеријата Pump Express кој достигна неверојатни брзини на полнење на 70% од капацитетот...


Surface Book 2 со 4K HD дисплеј доаѓа наскоро

Microsoft подготвува уште еден супер моќен лаптоп со највисок степен на 4K HD резолуција, како и неколку новитети во хардверот меѓу кои...


Samsung Galaxy Note 6 ќе донесе и нови виртуелни очила

Најновите информации за Samsung Galaxy Note 6 откриваат дека претстојниот фаблет ќе има вграден USB Type C конектор кој нуди многу...


Xiaomi со нов супер полнач со USB Type C за само 25 долари

Xiaomi го претстави новиот преносен супер полнач Mi Power Bank Pro кој има мега капацитет од 10.000 mAh, а се поврзува преку новиот USB...


Acer со целосна промоција на моќниот Windows 10 смартфон

Acer конечно целосно ги прикажа можностите на новиот супер моќен Jade Primo со Windows 10 оперативен систем во кој е вклучена и опција да...


Gionee S6 - Магичен буџетар за 260 долари

Кинескиот бренд Gionee продолжува со серијата на најверсатилни смартфони кои имаат одличен балан на цени и перформанси, а токму таков е и...


One Plus 2 mini - Помало пакување со помала цена

OnePlus планира освен атак на премиум класата да се испроба и во мини или компакт сегментот со новиот One Plus 2 mini кој исто така ќе...


Nexus 5X и Nexus 6P нема да се поврзат со обичен кабел со PC

Google откако направи одлична промоција на новите квалитетни смартфони Nexus 5X и Nexus 6P откри дека во пакетот нема да биде вклучен...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm