Новости

Apple Arcade ќе ги нуди сите игри за 4,99 долари

Apple официјално ја претстави новата платформа за видео игри Arcade која ќе биде достапна од 19 септември во повеќе од 150 земји низ...


Google Play Store станува напорно место за корисниците

Google реши да направи редизајн на мобилната апликација Play Store со тоа што нема никакви бои или структура туку само бела позадина, со...


Flipagram му се заканува на Instagram

Апликацијата Flipagram е пуштена во употреба 2013 година...


Станете новата поп атракција со Acapela

Доколку сакате да се пробиете во јавноста како музички талент наместо на YouTube може да снимите видео со ваша изведба пред многу...


Надградете го Skype на Android со видео пораки

Skype мора постојано да нуди нови услуги поради зголемувањето на конкуренцијата...


Fallout 4 е игра на годината - Милијарда заработка за еден викенд

Долго очекуваното четврто продолжение на пост-апокалиптичната акција Fallout го превзеде приматот игра на годината и успеаа да го симне...


Facebook измама за видеата на корисниците

Неодамна стигна известување од Facebook дека има по 8 милијарди прегледи дневно...


Hangouts со најдобри опции за видео повици на веб

Google лансираше нова верзија на Hangouts веб апликацијата за десктоп уредите која има сосема нов интерфејс кој ви овозможува поголемо...


Sony по неколку децении ја прекинува продажбата на бета касетите

Уште на самиот почеток треба да земеме во предвид дека голем дел од помладите читатели воопшто и не знаат што се бета или видео ленти,...


YouTube за Android влегува во виртуелниот свет

Новата верзија на YouTube апликацијата за Android доби одлична надградба со која корисниците ќе може да гледаат виртуелни 3D видеа со...


25 години Solitaire ги окупира канцелариските работници

Solitaire е убедливо најпопуларната игра која било кога била дел од платформата на Windows. Играта со редење на карти позната и како...


Прво 4K HD тест видео од Lumia 950

Microsoft се уште има ограничен пласман на двата најмоќни смартфони Lumia 950 и Lumia 950 XL, па се уште е рано за целосно тестови и...


Skype доби нови 3D Touch функции за iPhone 6s

Skype ја апдејтираше мобилната апликација за iOs со која се воведени нови функции и контроли во интерфејсот базирани на 3D Touch сензорот...


Skype ги вклучува во разговорите и корисниците кои немаат профил

Skype ќе им овозможи на корисниците во своите разговори да ги вклучат и нивните пријатели кои немаат направено кориснички профил преку...


Twitch направи полн погодок со апликацијата за iPad

Видео стриминг сервисот наменет за гејмери направи одличен потег со мултфункционалната Twitch апликација за iPad која овозможува многу...


Facebook ќе воведува посебна видео секција

Доколку мислите дека почетниот панеле на Facebook ви е преполн со видеа поставени од вашите пријатели и страници кои ги следите сега ќе...


Апликација на денот - Со Wispeo ќе испраќате видеа до 3 GB

Wispeo e нов cloud сервис за испраќање на видеа со голем простор и тоталниот лимит е поставен на дури 3 GB.


Osmo - камера со досега невидена стабилност!

Досега DJI беше само фантастичен произведувач на дронови...


Mirrativ - Нова платформа за стриминг на видео од смартфон

Mirrativ е нова апликација за стриминг на видео содржини во живо и може да емитувате било што од екранот на вашиот смартфон. Најголем...


Nexus 6P - видео-доказ за фасцинантната камера

Новиот Nexus телефон - 6P, доаѓа со многу добра камера од 12,3 мегапиксели...


Пропадна Samsung Milk Videо сервисот

По само една година од пласманот на Samsung Milk Videо сервисот наменет ексклузивно за Galaxy смартфоните и таблетите платформата целосна...

 
Најнови телефони