Новости

Првиот човек на Xiaomi го донира својот бонус од 1 милијарда долари

За „придонес во компанијата“ во последните години, шефот на Xiaomi добил бонус во акции, чија вредност според...


Xiaomi со екстра производство на Mi 9/SE

Xiaomi го засили производство на премиум смартфоните Mi 9 и Mi 9 SE поради огромниот интерес кај купувачите кој очигледно ги надминал...


Pocophone F1 доби Dark Mode

Pocophone F1 доби нови визуелни и функционални измени во интерфејсот благодарение на надградбата која е наменета за специјализираниот...


Xiaomi телефонот со двоен преклоп во ново видео

Претседателот на Xiaomi, Бин Лин, објави слика со телефонот на двоен преклоп на Xiaomi. Сликата беше објавена ....


Поевтиниот Xiaomi Mi 9 SE наскоро и во Европа?

Xiaomi на листата на уреди за глобална усогласеност го додаде и Xiaomi Mi 9 SE кој е поевтина верзија на моќниот Xiaomi Mi 9, но исто...


Xiaomi ги лансираше двојно поевтините безжични слушалки AirDots

Xiaomi под суб-брендот Redmi ги лансираше новите безжични слушалки AirDots кои се двојно поевтини од AirPods на Apple и Galaxy Buds на...


Колку добар ќе биде Poco F1 Lite?

Poco F1 Lite ќе биде нов модел од посебната Pocophone линија на смартфони на Xiaomi замислена како многу поевтина од конкурентите, а...


Xioami Mi Fold ќе биде најевтиниот смартфон со екран на преклоп

Xiaomi во втората половина на годинава ќе го лансира својот флексибилен смартфон со екран на преклоп чија главна предност ќе биде цената,...


Apple е под притисок на иновациите од истокот

Huawei, Samsung, Xiaomi и другите компании развиваат телефони со екрани на виткање, а на Apple изгледа ќ...


Што ќе понуди "обичниот" Redmi 7?

По лансирањето на Note верзиите суб-брендот Redmi наскоро треба да го презентира и обичниот модел на Redmi 7 чии спецификации...


Конечно ги имаме цените за предводникот Xiaomi the Mi 9

Пред четири дена Xiaomi го најави најновиот предводник — Xiaomi Mi 9. Импресивен смартфон, со прифатлива....


Xiaomi Mi Mix 3 5G е тука... и не е скап!

Xiaomi е една од првите компании што одржа гламурозен евент во Барселона на 2019 Mobile World Congress, презентирајќи го Mi Mix...


Проѕирниот Xiaomi Mi 9 ќе се вика Battle Angel

Xiaomi подготвува посебна верзија на Mi 9 премиум смартфонот кој ќе има проѕирна масла преку која ќе може да се видат внатрешните...


Една третина од европскиот колач лапаат кинеските брендови

Canalys објави дека кинеските смартфони заземаат дури една третина од европскиот пазар, и се повеќе ...


Redmi Note 7 ја надмина бројката од 1 милион

Суб-брендот на Xiaomi за кратко време бележи забележителни резултати откако успеа за еден месец да ја надмине бројката од 1 милион...


Xiaomi сака да го затресе пазарот со нови и уникатни смартфони на преклоп

Xiaomi ги следи најновите трендови на пазарот на смартфони, каде што предничат Huawei, Samsung, Motorola...


Huawei има рекорден скок на кинескиот пазар на смартфони

Компанијата за истражување Canalys, пресметува дека Huawei имал рекорден скок на пазарот на смартфони...


Redmi наскоро со првиот Android Go смартфон

Redmi суб-брендот на Xiaomi се подготвува да го лансира првиот смартфон од Android Go програмата. Уредот едноставно ќе се вика Redmi Go и...


Xiaomi MIX Flex и MIX Flex се револуционерните уреди што ќе направат пресврт на пазарот на смартфони

Xiaomi прикажа занимлив концепт на уред, што има голем екран и се употребува како таблет, но рабовите /....


Xiaomi се пофали со врвната градба на евтиниот Redmi Note 7

Xiaomi се пофали дека стартот на суб брендот Redmi со првиот самостоен смартфон Redmi Note 7 е речиси идентичен според стандардите во...


Ценовно прифатлив, со солиден хардвер, Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Redmi отсега е посебен бренд на Xiaomi, а првиот самостоен телефон на Redmi е презентиран во Кина и ќе може д...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm