Новости

Samsung Galaxy Buds+ може да траат до 22 часа

Со новите Galaxy Buds+ безжични слушалки, кои имаат двонасочни динамички звучници и три микрофони за неспоредлив квалитет на звук и глас,...


Франција го казни Apple со 25 милиони евра поради забавување на iPhone

Француското тело за заштита на потрошувачите одреди парична казна од 25 милиони евра за американскиот производител на потрошувачка...


Со iPhone и Apple Watch ќе ги отклучуваме автомобилите

Apple работи на иновацијата да не мора да го земаме клучот од автомобилот со нас, за да можеме да го отклучуваме автомобилот со...


Книготека.мк: Излезе првата македонска апликација - дигитална книжарница

Книготека.мк поради еколошки причини, за зачувување на околината и задоволување на библиофилите, одлучила да ја креира апликацијата, со...


Facebook потивко го потврди проблемот со небезбедност на WhatsApp

На WhatsApp е откриен безбедносен пропуст што ги загрозува сите - Android и iOS корисниците, па дури и тие што се на Windows Phone. Во...


Google ќе ви помогне ако не знаете да изговорите некое место во Јапонија

Google се обидува да ја олесни комуникацијата со локалното население, воведувајќи аудиопомош во Google Maps апликацијата. На пример,...


Американци шокирани со СМС од покојни корисници

Некои Американци не спиеле добро во текот на ноќта деновиве, оти добиле СМС пораки што ги шокирале. Некои корисници примале пораки од...


„Кога некој ќе ви понуди милијарда долари за компанија со 11 вработени, што ќе направите?“

Какво мислење и да имаме за Марк Цукерберг, факт е дека тој знаеше како да го монетизира бизнисот на Instagram. Кевин Систром и Мак...


Надградбата на софтверот донесе нови проблеми за корисниците на iPhone 11

Корисниците на iPhone и iPad во септември го надградиле софтверот за iPhone и iPad на iOS 13, при што имале проблеми со Bluetooth, WiFi и...


Google Maps ги додаде сите корисни функции и за iOS

Android досега ги имаше опциите за пријавување на пречки на патиштата, или кога има полициски радар. Сега и корисниците на iOS добиваат...


Hulu овозможи офлајн преземања на филмови само за iPhone

Hulu има одлична иновација, со која се предвидува офлајн преземања од интернет. Без разлика дали планирате да патувате или сакате да ги...


iPhone 11 Pro и Pro Max може да ги управувате полесно со овие совети

YouTube каналот sakitech објави видео во форма на краток водич за полесно користење на вашиот iPhone 11 Pro или Pro Max. На видеото...


Безбедносен пропуст би можел да загрози милиони iPhone-и

Експерт за безбедност на Twitter, потпишан со името "axi0mX", предупредил дека во оперативниот систем на Apple - iOS, го сокрива...


iOS 13 направи проблем со процесорот кај постарите iPhone-и

iOS 13 наскоро се очекува да биде достапен и за постарите iPhone телефони. Досега го имаше само за новата iPhone 11 серија....


Разочарани се корисниците со Apple iOS 13

Во четвртокот конечно беше откриена новата верзија на оперативен систем за Apple - iOS 13. Новиот софтвер доаѓа со интересни новитети...


iOS со рекордно долготрајна поддршка за постари iPhone-и

Apple овозможува подолго време софтверска надградба и за постарите iPhone модели, затоа сите велат „iPhone, си е iPhone“. Телефоните...


Huawei го збогати софтверскиот екосистем со новиот оперативен систем HarmonyOS

„Влегуваме во ера кога луѓето очекуваат холистичко интелигентно искуство кај сите уреди и сценарија. За да го поддржиме ова, сметавме...


Viber овозможува бришење на испратена порака

Сигурно ви се случило на Viber да испратите порака на погрешната личност...


Twist - заразна и супер популарна игра

Twist е игра за смартфони, која за кратко време се најде на врвот на најпопуларни iTunes апликации...


iPad Pro целосно се блокира, Apple го призна проблемот

Од Apple признаа дека нивниот најскап и најголем таблет iPad Pro има проблеми со функционалноста и откако ќе се наполни доаѓа до целосно...


Умко.мк - едукативна македонска апликација за деца

Новата едукативна македонска апликација за деца во предучилишна возраст, од 4-7 години...

 
Најнови телефони