Новости

iPad таблетите по една декада добиваат сопствен оперативен систем

WWDC 2019 конференцијата на Apple донесе голем број на софтверски новитети, но и неколку изненадувања меѓу кои сосема новиот оперативен...


Apple ви демонстрира неколку начини како да ракувате со iPad Pro

Apple лансираше неколку нови видеа, овозможувајќи им на корисниците што може да направат со iPad Pro. Најновите верзии...


3-годишно дете со погрешна лозинка го заклучил iPad на 25 милиони минути

Американскиот новинар Иван Оснос се пожалил преку Twitter на ситуацијата со својот 3 годишен син, кој упорно ...


Уапсената директорка на Huawei поседувала APPLE уреди во себе

Huawei произведува телефони, таблети и лаптопи, но кога ќе биде уапсена, Менг Ванзоу имала еден телефон ...


Apple ги претстави новите модели iPad Air и iPad Mini

Apple ги претстави освежените модели од својата iPad линија. Станува збор за новите iPad mini и iPad Air со....


iPad Air и iPad Mini доаѓаат со моќни процесори на 25 март

Новиот модел на iPad Air ќе има A12 процесор, што ќе биде еднакво на подобрени перформанси за дури 70% и 50%...


Apple објави список со најдобрите апликации за iPhone и iPad

Компанијата од Купертин го објави својот годишен список со најдобра содржина за своите iPhone и iPad уреди. Apple ги одбра најдобрите...


Тест на издржливост на iPad Pro: Слаба структура

Популарниот YouTube-р JerryRigEverything ја тестиа издржливоста на структурата на телото на Apple iPad Pro...


Најмоќните Apple таблети со различни екрани

Двата нови модела на iPad Pro се најмоќните таблети кои досега Apple ги имал. Располагаат со тенки рабови околу...


Apple ги претстави новите iPad Pro, MacBook Air и конечно новиот Mac mini!

Apple ги освежи популарните уреди, коишто сега доаѓаат со помоќен хардвер, а во продажба излегуваат уште ...


Apple постигна уште еден рекорден квартал

Apple не покажува никакви знаци на забавување и нивниот бизнис постојано расте без оглед што вториот квартал е вон големите сезони на...


Фатална црна точка ги урива сите iPhone и iPad уреди

Црна точка се шири преку пораки на WhatsApp, која доведува до замрзнување и уривање на самите апликации...


Samsung Galaxy X се најавува со три дисплеи

Се уште е неизвесно и неофицијално, но Samsung наскоро е можно да го презентира новиот Galaxy X со LED дисплеј...


Поевтините таблети на Apple би биле за студенти

Apple на 27 март во Чикаго ќе го има првиот промотивен настан годинава и се очекува да започне со нова серија на поевтини таблети кои би...


Можно е Apple да презентира два нови iPad модели

Познато е дека Apple добил дозвола од Евроазиската Економска Комисија за продажба на два нови iPad таблет-компјутери...


Аналитичар тестирал и открива колку траат уредите на Apple

Аналитичарот Хорас Дедиу е посветен на мобилната технологија и само со тоа се занимава. Тој открива колкав е просечниот...


HomePod функционира само со алатките на Apple

Во моментот на пазарот на смарт звучници доминираат Amazon и Google, а Apple сега им конкурираше со HomePod. Apple става акцент на...


Project Linda: Концепт со Razer Phone во главна улога, комплет со лаптоп

Razer е познат меѓу компјутерските игри, кој на CES саемот го претстави својот лаптоп со три екрани. Најдобрата...


iPad Pro на мета на критики од Сатја Надела

Apple со години го исмеваше Microsoft со "Get a Mac" рекламите, но сега е обратно. Ставот на Microsoft за Apple е дека Windows 10...


Следниот iPad ќе има атрактивен новитет

Apple планира да го задржи водството во категоријата на таблети со нов модел на iPad за следната година кој ќе располага со значајниот...


Google е основен пребарувач на iPhone: Знаете ли колку плаќа за тоа?

Конечно Google се појави како автоматски пребарувач на iPhone телефоните, за што платил дебело...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm