Новости

iPhone 9 2020 сепак, доаѓа овој месец

Apple најверојатно до средината на овој месец ќе открие повеќе детали за новиот модел од високата средна класа iPhone 9 2020 кој всушност...


Зошто смартфоните се приближуваат до цена од 1500 долари?

Тоа што беше порано до плафон, сега е на подот, со оглед на тоа што најевтиниот смартфон од Galaxy S20 серијата е $999, а S20 Ultra оди...


iPhone 9 доаѓа како 2020 „iPhone SE“ во црвено, бело и црно

Лансирањето на iPhone 9 конечно ќе биде реализиран наскоро, но според 9ToMac новиот уред ќе се вика ‘2020 iPhone SE’. Би требало да го...


Apple за 2020 спрема нов iPad, Apple Watch, iMac и iPhone

Apple овој месец привремено ги напушти канцелариите и ја продолжи работата од дома. Во работата нема застој, па така оваа година би...


Можно ли е денес да го откријат новиот Apple iPhone 9?!

Пред неколку недели Apple најави дека ќе лансира неколку нови iPad Pro таблети, 11-инчен модел и 12.9-инчен модел. Ја откри новата...


Ќе се одложи ли iPhone 12 за 2021 година?

Изгледа дека Apple сепак ќе ги претстави своите модели во планираниот рок, и покрај тешката здравствена и бизнис ситуација. Новите модели...


Концепт видео открива како ќе изгледа Apple iPhone 12 5G

Бен Гескин креирал концептно видео со идниот 5G Apple iPhone 12, за кого треба да почекаме уште неколку месеци додека да биде откриен....


iPhone 12 Pro Max ќе има промени со подобрување во камерата

Apple iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max се двата топ модела на годината, а аналитичарот Минг-Чи Куо вели дека Apple планира неколку...


Производството на Apple уредите се враќа во нормала

Apple по стишувањето на заразата со корона вирусот во Кина го врати производството во нормала, односно сите уреди навремено ќе бидат...


Прв пат Apple ќе претстави два евтини смартфона

Веќе знаеме за iPhone 9 како поевтина варијанта, додека другиот модел ќе биде iPhone 9 Plus, со поголем дисплеј од 5.5 инчи. iPhone 9 ќе...


Google ќе оди во војна против Apple и Samsung со ниски цени

Последните модели на смартфони се со одлични процесори, големи екрани и камери, кои може да заменат и професионален DSLR апарат. Сите...


iPhone излегува со најголем OLED дисплеј досега и 5G мрежа

Новата генерација на iPhone ќе биде со OLED дисплеи и екрани од 5,4, 6,1 и најголемиот дисплеј досега од 6,7 инчи. Се разбира, ќе има...


Аналитичарите најавуваат брилијантна продажба на Apple ако нема проблеми со коронавирусот

Коронавирусот ја намали продажбата на смартфони на кинескиот пазар, која се прошири и на стариот континент. Apple е жртва исто така кој...


Apple ја намали брзината на телефоните, затоа сега ќе плати 500 милиони

Кон средината на 2017 година, Apple објави нова верзија на софтвер за своите мобилни уреди, кои на прв поглед не донеле некоја...


Facebook Messenger е двојно помал и побрз за iPhone

Facebook лансира нова верзија на мобилната апликација Facebook Messenger за iPhone која сега зафаќа двојно помалку простор и е за два...


Apple ќе овозможи мултитаскинг алатка кај идниот iPhone со iOS 14

iPad имаше прекрасна алатка кај iOS 13 за преминување кон други апликации, а кај iOS 14 ќе ја има истата алатка, која би можела да...


Galaxy S21 или Galaxy S30, како ќе ги нарече Samsung во 2021?

Се разбира, нормално е тоа што Samsung ги прерипнува цифрите, со тоа што не продолжува по следните бројки линеарно, туку оди директно на...


На iPhone ќе може сами да одберете стандардни апликации?

Apple сериозно размислува да им овозможи на корисниците на iPhone самите да ги одбираат стандардните апликации, односно да не бидат...


И покрај коронавирусот, Apple следниот месец ќе го претстави новиот iPhone

Неодамна се нагодуваше, а сега добивме официјална потврда дека Apple ќе има проблеми навистина со работата поради коронавирусот. Тоа се...


Музиката на Pandora ќе се слуша на Apple Watch и без iPhone

Музичкиот стриминг на песни Pandora доби нова функција со која корисниците на Apple Watch ќе може да ја користат оваа апликација без...


Франција го казни Apple со 25 милиони евра поради забавување на iPhone

Француското тело за заштита на потрошувачите одреди парична казна од 25 милиони евра за американскиот производител на потрошувачка...

 
Најнови телефони