Новости

iPhone 12/Pro 5G со најновиот „Super Retina XDR“ OLED дисплеј

iPhone 12 и iPhone 12 Pro се очекуваат да пристигнат со важни надградби подоцна оваа година со главни промени во сегментот на дисплејот....


Тим Кук е убеден дека овој iPhone ќе ги привлече „Android-ашите“

Тим Кук не сака да прогнозира каков ќе биде исходот за овој квартал поради несигурноста од коронакризата. Тој само вели дека има голема...


Зошто смартфоните се приближуваат до цена од 1500 долари?

Тоа што беше порано до плафон, сега е на подот, со оглед на тоа што најевтиниот смартфон од Galaxy S20 серијата е $999, а S20 Ultra оди...


Производството на Apple уредите се враќа во нормала

Apple по стишувањето на заразата со корона вирусот во Кина го врати производството во нормала, односно сите уреди навремено ќе бидат...


Google ќе оди во војна против Apple и Samsung со ниски цени

Последните модели на смартфони се со одлични процесори, големи екрани и камери, кои може да заменат и професионален DSLR апарат. Сите...


Apple ќе овозможи мултитаскинг алатка кај идниот iPhone со iOS 14

iPad имаше прекрасна алатка кај iOS 13 за преминување кон други апликации, а кај iOS 14 ќе ја има истата алатка, која би можела да...


Cyberphone инспириран од Cybertrack е импресивно дело на Caviar

Рускиот бренд за луксузни предмети Caviar го претстави Cyberphone додатокот за iPhone 11 кој е инспириран од новото возило на Tesla со...


DxOMark ја рангираше камерата на Honor V30 Pro на престижната листа

Huawei Mate 30 Pro 5G има најдобра камера на списокот на DxOMark со 123 поени, а на второ место е Honor V30 Pro со просек од 122 поени....


iPad Pro пристигнува во март 2020 со тројна задна камера

Следната година излегува новиот модел на таблетот iPad Pro. @OnLeaks и iGeeksBlog тврдат дека Apple ќе го опреми со неверојатна тројна...


Ќе се намали ли производството на iPhone 11 Pro поради 4G?

Rosenblatt Securities анализирал и прогнозира дека Apple ќе намали со производството на моделите iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max....


Тестирање на пад од 300 метри: iPhone 11 и Nokia 3310

На каналот How Ridiculous на YouTube објавиле видео на кое се гледа како од 300 метри височина се фрла легендата од телефон Nokia 3310 и...


Протекоа информации за iPhone Pro од 2020г. - 6GB меморија

Apple iPhone 12 ќе го чекаме уште 10 месеци, што е еднакво дури на една цела година. Главната промена кај новиот iPhone ќе биде 5G...


Новиот iPad ќе има моќна камера со 3D

Apple за следната генерација на iPad Pro таблетите главните промени и подобрување покрај стандардните во процесорот ги планира во новиот...


Надградбата на софтверот донесе нови проблеми за корисниците на iPhone 11

Корисниците на iPhone и iPad во септември го надградиле софтверот за iPhone и iPad на iOS 13, при што имале проблеми со Bluetooth, WiFi и...


iPhone 11 ќе добие футрола за алтернативно полнење на батеријата

На сликата можеме да видиме нова футрола, која е наменета за резерва полнење батерија за моделите iPhone 11 и iPhone 11 Pro. Очигледно...


iPhone 11 Pro со камерата против професионален апарат

Мобилните фотографии последниве години се толку усовршени, што iPhone неодамна снимаше и спот за ултра популарната пејачка Селена Гомез....


Слабо оди продажбата на iPhone 11 Pro, ама обичниот модел гази

Apple поголемиот фокус ќе го префрли на обичниот модел на iPhone 11 кој за нешто повеќе од еден месец се продал во 12 милиони примероци...


iPhone 11 го снимаше најновиот музички видео спот на Селена Гомез

Ова не е прв пат како Apple ја демонстрира својата квалитетна камера преку музички видео спот. Овој пат го прави тоа со најновиот iPhone...


Колку iPhone смартфони имаат iOs 13?

Според најновите податоци со кои располага Apple над 50 % од сите компатибилни iPhone смартфони работат со најновата верзија на...


Замената на екранот на Galaxy Fold е значително поевтина од екранот на iPhone 11 Pro

Со оглед на тоа што Samsung вгради флексибилен дисплеј во преклопниот Galaxy Fold, очекуваме евентуалната замена на дисплеј да биде многу...


Apple не може да произведе толку iPhone 11, колку што пазарот бара

Единаесеттата верзија на iPhone ја постигна целта и предизвика голема побарувачка кај корисниците низ цел свет. Apple го зголемува...