Новости

Huawei ќе ги замени microSD картичките со Nano Memory Card

Поради забраната од САД за Huawei, компанијата нема поддршка за стандардот на microSD картичкит...


Huawei MateBook 13 собра дури 8 награди на CES 2019

Освен MateBook 13, награден е и таблетот MediaPad M5 lite. Саемот за потрошувачка електроника CES 2019....


Ценовно прифатлив, со солиден хардвер, Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Redmi отсега е посебен бренд на Xiaomi, а првиот самостоен телефон на Redmi е презентиран во Кина и ќе може д...


MWC 2018 иновација: СИМ и мемориска во една картичка

Голем број на нови смартфони веќе е стандардно да располагаат со два слота за СИМ картички, но истовремено вториот слог е резервиран и за...


SanDisk картичка од 400GB: Највисок рекорд досега

Micro SD картичките никогаш не се доволни, оти резолуциите и графиката на смартфоните постојано се зголемуваат. Се разбира, секоја...


Корисниците на Windows 10 Mobile не можат да инсталираат апликации

Microsoft како целосно да кренал раце од Windows 10 Mobile корисниците кои повеќе од три дена не можат да инсталираат воопшто апликации...


Samsung се генијалци - Направија слот за microSD и UFS

Samsung пред само неколку дена доби скептични пораки дека нивниот нов UFS стандард за преносна меморија нема да успее на пазарот бидејќи...


Samsung лансираше нова флеш меморија која го надмина microSD

Samsung ја претстави првата мемориска картичка со стандардот Universal Flash Storage или кратко обележано UFS што ќе биде замена за...


Samsung лансираше microSD мемориска од неверојатни 256 GB

Samsung изби на врвот со новата microSD Evo + мемориска картичка која има неверојатен простор за податоци од 256 GB со максимална брзина...


Lenovo Vibe S1 си добива Android 6.0 Marshmallow

Lenovo ја стартуваше надградбата на смартфонот Vibe S1 со најновата верзија на оперативниот систем Android 6.0 Marshmallow. Главна...


Hyperlapse доби поддршка за Full HD видеа

Hyperlapse апликацијата за Android сега доби нова опција со која ќе може да снимате ултра забавени видеа со Full HD резолуција, а со...


Тактики за да ослободите меморија на телефонот

Денешните смартфони имаат голема меморија, но поради големиот број на апликации, високо-квалитетни фотографии и музика, секогаш ни...


Доаѓа LG G5 во 2016 - помоќен од постариот брат LG G4

Последниот LG G4 не фасцинираше со својот дизајн и перформансите...


Android ќе го воскресне BlackBerry

Добар потег е одлуката на BlackBerry да се префрли на софтверот на Android...


Lava Pixel V1 - клониран од Galaxy S6 и iPhone 6

Google повторно напаѓа со нов смартфон, со кој сака да се позиционира добро...


Samsung Galaxy S6 (Edge) доби футрола со батерија и microSD

Футролата за заштита Offgrid им излегува во пресрет на корисниците за два проблема на овој телефон...


Incipio го реши недостигот на меморија на Galaxy S6 и S6 Еdge

Incipio ја пушти во употреба иновативната заштитна маска за Samsung Galaxy S6 и S6 Еdge со можност за користење на microSD мемориска...


Евтина 200 GB microSD картичка - 200 долари

SanDisk ги помрднува границите напред со технологијата за складирање на податоци...


SanDisk microSD картички од 200 GB - Решение за проблемот со меморија

SanDisk ќе се обиде да го реши проблемот со ограничената меморија на новите Android смартфони со ултра microSD мемориски картички кои ќе...


Saygus V2 е првиот смартфон со 320 GB мемориски капацитет

Saygus V2 е првиот смартфон со мемориски капацитет од 320 GB. Saygus V2 има основна меморија од 64 GB, а има можност за надополнување со...


LG G3 ќе има мемориска од 2 терабајти

LG UK гордо најави дека LG G3 нивниот нов супер смартфон ќе има microSD мемориска картичка со рекорден капацитет од дури 2 терабајти што...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm