Новости

Asus ROG Phone 7 објавен на TENAA со огромна 6,000mAh батерија

Asus го открива следниот гејминг смартфон Asus ROG Phone 7, според неодамнешното листање на TENAA, кој се очекува да излезе наскоро. ASUS...


Motorola Edge 40 Pro: Сертификатот од FCC открива 125W брзо полнење

Растечката линија на Motorola на предводниците изгледа како да се спремни за прифаќање на новиот член на семејството Moto Edge 40 Pro....


Asus ROG Phone 6 и 6 Pro го дигнаа мобилниот гејминг на повисоко ниво

Asus ROG Phone 6 официјално излезе и ќе биде достапен во класична и Pro верзија. Пристигнува со новиот Snapdragon 8+ Gen 1 процесор под...


Xiaomi прави гејминг монитор со 165Hz

Xiaomi подготвува нов производ кој е надвор од мобилната технологија. Овој пат Xiaomi се нафати на предизвикот да произведе гејминг...