Новости

Intel претстави нов процесор за квантно компјутерство

Новиот процесор на Intel може да биде првиот чекор кон доведување на квантното компјутерство до поголем број на луѓе. Новиот квантен...


Претпродажба на Самсунг телевизорите со извонредни подароци

Самсунг на македонскиот пазар ја претставува новата димензија на искуството со OLED телевизорите за што подготви специјална понуда за...


Samsung OLED: Телевизор што го одзема здивот – реална слика и неспоредлив квалитет

Дали сте уморни од гледање телевизија на екран кој не ја доловува баш вистинската слика на вашите омилени филмови или ТВ емисии? Дали сте...


Новите Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци

Новите линии на Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци


Redmi Note 12 серијата пристигнува со 210W брзо полнење

Redmi ја потврди Note 12 серијата, која што ќе биде откриена овој месец во Кина. Изгледа дека Redmi има некои уникатни иновации...


YouTube ја претера со рекламите, за да ги натера корисниците да се претплатат

Google воведува се повеќе реклами, сака се повеќе да ги убеди корисниците да се претплатат на YouTube. За таа цел Google смета дека кон...


Huawei nova 10 и 10 Pro дебитираа на глобално ниво

Huawei почна да пука со својата артилерија на глобално ниво со ценовно прифатливи модели и поскапи премиум смартфони, додека нивните...


Видео: Карл Пеј официјално го презентира Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1) е официјално презентиран со 6.55-инчен OLED дисплеј со FHD+ резолуција од 1080 x 2400 пиксели и 60-120Hz. Под хауба има...


Disney+ конечно достапен во Македонија

Marvel и Star Wars слетуваат на македонско тло на плеќите на Disney+ сервисот за стриминг филмови. Претходно имаше најава за Disney+...


Sony ќе лансира нов PlayStation VR2 уред за играње во виртуелна реалност

Sony ќе лансира нова генерација на гејминг уред - очила за виртуелна реалност PlayStation VR2. Се уште не е познато кога ќе бидат...


Samsung телевизорите за 2022 добија сертификат за намалување на CO₂ доделен од Carbon Trust

Samsung продолжува да создава одржливи производи во согласност со својата визија „Going Green “ Скопје- 27 април 2022, Компанијата...


Новата линија на уреди на Samsung за 2022 година дизајнирана за иновативно персонализирано искуство

Производите на Samsung за 2022 година ги нудат најновите технологии, карактеристики и дизајн за редефинирано искуство на повеќе поврзани...


Sony Xperia 1 IV 5G: Протекоа нови рендери и спецификации

Sony 1 IV е новиот модел на компанијата, за кого се уште немаме официјални информации. Во меѓувреме @OnLeaks и @GizNext објавија видеа со...


HBO Max услугата од денес достапна во Македонија, подобра замена за HBO GO

HBO GO сервисот се заменува со новата апликација HBO Max, која што нуди повеќе содржини и нови опции на претплата за нови претплатници....


Samsung Galaxy Tab S8 поставува нови стандарди: најголем, најхрабар и најразновиден Galaxy таблет

Samsung Galaxy Tab S8 поставува нови стандарди: најголем, најхрабар и најразновиден Galaxy таблет досега


Познато е речиси се за Samsung Galaxy S21 FE, вклучувајќи ја и цената

Со оглед на тоа што многу брендови го откажаа своето физичко присуство, прашање е дали CES ќе се одржи во живо, иако Samsung е една од...


Apple Glasses од 2022 година ќе значат почеток за крајот на iPhone

Apple секогаш се спрема за иднината. Овој пат се спрема за иднината во која што нема да се користат смартфони и во која нема да се...


Започнува продажбата на HUAWEI nova 9 на македонскиот пазар

Најновиот паметен телефон на Huawei може да се купи по препорачана крајна цена од 29.999 денари Од денес, најновиот смартфон на...


Xperia PRO-I е новиот смартфон на Sony што се нарекува „камерата“

Sony го претстави Xperia PRO-I со 1-инчен сензор на камера, кој е позајмен директно од компактната камера Sony Alpha RX100 VII....


HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со преднарачка во комплет со Huawei Freebuds 4

HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со кампања за претходна нарачка во комплет со Huawei FreeBuds 4


А1 Македонија ја лансира А1 Xplore ТV , телевизија на новата генерација

Омилените ТВ содржини од било кое место на сите уреди. Скопје, 27.09.2021г.- А1 Македонија, членка на А1 Телеком Австрија Групацијата,...