Новости

Протечени Moto G8 Play слики и спецификации за него

Имаме нови протечени слики за Moto G8 Play кои го откриваат дизајнот на смартфонот и некои од спецификациите. Motorola Moto G8 Play ќе...


Новиот Xiaomi Mi Surface монитор е голем 34-инчи

Xioami претстави два гејминг монитора со различни големини од 24 инчи и 34 инчен монитор со заоблен дисплеј. Mi Surface Display е 34...


Motorola со покана за откривање на RAZR (2019) на 13 ноември

После Samsung Galaxy Fold и Huawei Mate X, следниот преклопен смартфон е Motorola RAZR (2019). Овој модел ќе биде со Android софтвер....


Биди астронаут на еден ден и направи селфи од вселената

SpaceSelfie мисијата е најновиот технолошки потфат на компанијата Samsung. Компанијата Samsung Electronics најави смела, несекојдневна...


Samsung ќе ја среди грешката со скенерот за отпечатоци

Samsung Mobile најави софтверска надградба за Galaxy S10 со цел целосно да ги заштити корисниците. Во Велика Британија корисничка нанела...


Nvidia го пушти GeForce Now и на Android смартфоните

Nvidia уште во август најави дека стриминг сервисот за компјутерски игри GeForce Now ќе го доведе и на мобилните што користат Android...


Samsung лансира смартфон во вселената - Биди астронаут на еден ден

Компанијата Samsung Electronics најави смела, несекојдневна мисија – лансирање на Galaxy S10 5G паметниот телефон во стратосферата на...


Google Home Mini се претвори во Nest Mini

Малиот смарт звучник на Google, во новата верзија го менува името во Nest Mini и доаѓа со нови бои, со цел да се прилагоди на секој дом....


Fortnite дојде до својот крај, со спектакуларен завршеток

Fortnite е готов, заврши и дојде до крајот. Во последната епизода "The End" учествуваа милиони играчи и гледачи од цел свет. Над 6...


Google: Лесен и тенок, а не е смартфон

Google ја претстави и новата серија на Pixelbook лаптопите - Pixelbook Go. Тежат околу еден килограм, а дебелината им е 1см. Батеријата...


Google Pixel Buds: Никаде без слушалки

Google ги лансираше своите безжични слушалки, кои не служат само за слушање музика или јавување на телефонски повик. Со помош на Google...


Huawei ги претстави бизнис резултатите за третиот квартал од 2019 година

Huawei денес ги претстави бизнис резултатите за третиот квартал од 2019 година. Компанијата генерира приход од 610 милијарди кинески...


Колку iPhone смартфони имаат iOs 13?

Според најновите податоци со кои располага Apple над 50 % од сите компатибилни iPhone смартфони работат со најновата верзија на...


Во кои бои ќе дојде Samsung Galaxy S10 Lite?

Samsung Mobile по подолго време ќе лансира посебни Lite верзии на премиум моделите кои доаѓаат неколку месеци по оригиналниот модел и ќе...


Huawei nova 5T доаѓа во Европа

На почетокот на ноември на европскиот пазар официјално во продажба влегува новиот квалитетен смартфон со пристојна цена Huawei Nova 5T.


LG Mobile ја стартува Android 10 Beta програмата

LG Mobile ќе ја започне бета програмата за тестирање на новата верзија на оперативниот систем Android 10 со амбиција до крајот на...


Каков дисплеј ќе има Samsung Galaxy S11?

Иако до пласманот на новиот премиум смартфон Samsung Galaxy S11 има речиси шест месеци, веќе започнаа да излегуваат протечени информации...


Google го претстави Pixel 4, заедно со слушалки, смарт звучник и лаптоп

Google на својот настан претстави цела низа нови уреди и услуги. Со тоа се обиде да покаже дека се грижи за приватноста на своите...


Honor 20 Lite пристигнува за неколку дена со Kirin 810

Honor 20 Lite ќе биде наскоро претставен, а во меѓувреме излегоа спецификациите за него. Се работи за евтин модел на смартфон, кој ќе...


Ќе дојде ли воопшто Huawei Mate X кај нас?

Huawei Mate X ќе почне со продажба до крајот на октомври во Кина. Преклопниот смартфон требаше да биде пуштен во продажба уште од летото,...


Расклопување на Samsung Galaxy Fold

Супер интригантно е за кориснциите да ѕирнат што се крие под хаубата на Samsung Galaxy Fold. JerryRigEverything каналот на YouTube...

 
Најнови телефони