Новости

Oppo ќе дебитира со моќен флексибилен смартфон во ноември 2021

Oppo е во финални подготовки на својот прв флексибилен смартфон, кој ќе пристигне со моќни перформанси. Пристигнува во текот на следниот...


Galaxy A13 ќе биде најевтиниот 5G смартфон на Samsung

Samsung спрема телефон со 5G конекција, кој ќе биде со одлични перформанси и ниска цена. Samsung Galaxy A13 5G ќе биде со цена од $200, а...


Samsung Galaxy S22 и S22+ ќе бидат со главен сензор од 50MP, а S22 Ultra со 200MP

Samsung нема да се фокусира на високи цифри со мегапиксели кај новите модели Galaxy S22 и S22 Plus. Главниот сензор ќе биде 50MP, додека...


Новиот 50MP сензор на Samsung со Dual Pixel Pro го има најдобриот автофокус досега

Samsung го претстави новиот 50MP сензор со бројни подобрувања, ненадминливи во споредба со досегашните достигнувања. Гледајќи во ISOCELL...


Samsung прави камера со неверојатни 250 мегапиксели

Samsung сака постојано да руши рекорди и да ги поместува границите на мобилната фотографија, па затоа планира да развие камера за...


Canon - „орелски“ сензор од 250 мегапиксели

Јапонскиот гигант Canon најавува производство на сензор од 250 мегапиксели...