Новости

Samsung познавајќи ги желбите на своите фанови создаде нов телефон за нив -Galaxy S21 FE 5G

По големиот успех на Galaxy S20 FE, Samsung одлучи да создаде нов телефон базиран на желбите и барањата на лојалните корисници, кој се...


Предлог концепт дизајн за идниот Samsung Galaxy S23 Ultra

Експертите веќе го скицираат следниот Samsung Galaxy S23 Ultra смартфон, иако се уште не е излезен Samsung Galaxy S22 Ultra, кој треба да...


Honor официјално го претстави првиот преклопен смартфон Magic V

Кон крајот на минатата година од Honor го најавија претставувањето на првиот телефон со преклопен екран. Honor официјално го објави Honor...


Samsung Galaxy S21 FE 5G од сега достапен и во Македонија!

– Samsung Galaxy S21 FE 5G, најновиот паметен телефон од серијата уреди S21 сега е достапен во Македонија. Galaxy S21 FE 5G е смартфон...


Apple спрема редизајн на iPhone SE за 2024 година

Гласините за најновиот најевтин iPhone кружат низ социјалните мрежи веќе некое време и според нив претстојната генерација на Apple...


Samsung го претстави новиот Galaxy S21 FE 5G-врвен паметен телефон дизајниран по мерка на корисникот

Најновиот член на семејството Galaxy S21 се карактеризира со моќни перформанси, камера со професионален квалитет и совршено поврзување со...


Познато е речиси се за Samsung Galaxy S21 FE, вклучувајќи ја и цената

Со оглед на тоа што многу брендови го откажаа своето физичко присуство, прашање е дали CES ќе се одржи во живо, иако Samsung е една од...


Motorola ја спрема третата генерација на преклопен Razr

Motorola наскоро би можела да го претстави новиот модел на смартфон со флексибилен екран, која претходно го претстави својот прв...


Huawei официјално го претстави новиот P50 Pocket преклопен смартфон

Huawei го претстави новиот модел на преклопен смартфон P50 Pocket, кој се издвојува од сите по неговиот 1–инчен кружен екран сместен од...


Samsung Galaxy Tab S8 Ultra 5G ќе го победи iPad Pro со цената

Она што најмногу ги интересира корисниците пред да излезе одреден модел на уред, е неговата цена. Се разбира, цената оди рамо до рамо со...


Samsung на CES 2022 ќе претстави нови QLED TV, Galaxy S21 FE 5G и таблети

CES (Consumer Electronics Show) беше одржуван и во последните две години и покрај пандемијата, но онлајн. Следната година настанот...


Apple има план како да привлече милион корисници од Android

iPhone е редовно на списокот на најпопуларни и најпродавани телефони, но цената е единствената пречка за доминација на пазарот. Нивните...


Huawei го претстави P50 Pocket преклопниот смартфон

Huawei го претстави својот нов предводник на Weibo, кој ќе биде официјално лансиран на 23 декември. Huawei P50 Pocket ќе биде новиот...


Samsung Galaxy Tab S8 пристигнува во 3 верзии со LCD и OLED екран

Samsung Galaxy Tab S7 е еден од најпопуларните таблети и еден од најголемите конкуренти на iPad на пазарот. Јужнокорејската компанија...


Рендер со новиот 5G Honor Magic Fold

Преклопниот смартфон Honor Magic Fold се очекува да биде претставен во првото тримесечје на 2022 година. Во меѓувреме можеме да...


Samsung Galaxy S10 и Note 10 добиваат One UI 4.0 надградба

Ако сте сопственик на еден од Galaxy S10 моделите од 2019 година, за брзо време добивате Samsung One UI 4.0, од најновата надградба со...


А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

Неограничен мобилен интернет засекогаш на најбрзата мобилна мрежа Скопје, 3.12.2021г. – А1 Македонија со задоволство најавува...


Samsung би можел да го открие Galaxy S21 FE 5G годинава

Крајот на годината се приближува, што обично овој период нема никакви главни настани во мобилната индустрија, но овој пат Galaxy S21 FE...


Евтиниот iPhone SE 3 пристигнува на почетокот на 2022

Apple уште на почетокот на 2022 би можел да ја претстави новата генерација на iPhone. Тоа нема да бидат топ моделите од iPhone 14...


Honor 60 и Honor 60 Pro: Реални слики и детали за спецификациите

Уште само неколку дена останаа додека да биде откриена Honor 60 серијата, а веќе имаме неколку слики за кои што се тврди дека се реални....


USB-C за iPhone 14 Pro моделите, Apple дизајнирал 5G модем чип за 2023

iPhone 14 Pro изгледа дека се движи конечно кон USB-C влез за полнење без соодветниот Lightning влез. Apple би можел исто така да користи...