Новости

Samsung OLED: Телевизор што го одзема здивот – реална слика и неспоредлив квалитет

Дали сте уморни од гледање телевизија на екран кој не ја доловува баш вистинската слика на вашите омилени филмови или ТВ емисии? Дали сте...


Samsung Neo QLED 2023 се здоби со сертификат за „Намалување на CO2“ од институтот Carbon Trust

Скопје, Македонија – 24 април 2023 година – Samsung Electronics објави дека шест модели од линијата Neo QLED 2023 се здобиле со...


Новите Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци

Новите линии на Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци


Samsung го предводи глобалниот пазар на телевизори, 17-та година по ред

Благодарение на техничката експертиза и водечките иновации во својот сектор, Samsung Electronics е признат за лидерство и извонредност на...


Samsung претставува нова линија на Neo QLED, MICRO LED и OLED телевизори за 2023 година

Samsung претставува нова линија на Neo QLED, MICRO LED и OLED телевизори за 2023 година кои носат моќни перформанси, безбедни опции за...


Qualcomm го претстави новиот процесор Snapdragon 8 Gen 2

Qualcomm ги објави новите спецификации на Snapdragon 8 Gen 2 процесорот, кој што се фокусира на подобри и поефикасни перформанси во...


IFA 2022: Samsung ја споделува својата визија за попаметен живот, одржлива иднина

Компанијата го истакнува својот интелигентно поврзан екосистем за повеќе приспособени искуства, охрабрувајќи ги корисниците да преземат...


Новата линија Samsung Neo QLED ТВ сега е достапна и во Македонија!

Скопје 1 Јуни 2022 – Новите модели на серијата Samsung Neo QLED ТВ сега е достапна и во Македонија. Со уникатната Samsung Neo QLED...


iPhone 14 Pro со подобар хардвер, iPhone 14 со ланскиот процесор

Apple за четири месеци се очекува да ја претстави новата генерација на смартфони, два послаби iPhone телефони со минатогодишните...


Samsung телевизорите за 2022 добија сертификат за намалување на CO₂ доделен од Carbon Trust

Samsung продолжува да создава одржливи производи во согласност со својата визија „Going Green “ Скопје- 27 април 2022, Компанијата...


Samsung Electronics освои 71 награда на International Forum Design за 2022 година

Компанијата освои три златни награди за дизајни кои нудат сеопфатно искуство прилагодливо на различни животни стилови Доделени се 71...


Новата линија на уреди на Samsung за 2022 година дизајнирана за иновативно персонализирано искуство

Производите на Samsung за 2022 година ги нудат најновите технологии, карактеристики и дизајн за редефинирано искуство на повеќе поврзани...


Samsung на саемот CES 2022 ги претстави најновите модели MICRO LED, Neo QLED и Lifestyle телевизори

Подобрениот квалитет на сликата и звукот, новата платформа Smart Hub и додатоците кои нудат персонализирано корисничко искуство ги...


iPhone 14 Pro ќе биде првиот со 48MP главна камера и 8GB RAM

iPhone 13 беше со 12MP главна камера, но Apple веќе го извадил максимумот од камерата со таа резолуција, што значи дека следниот iPhone...


Motorola ќе биде еден од првите што ќе лансира смартфон со 200MP камера

Samsung најави сензор од 200MP кој најверојатно ќе биде Galaxy S22 Ultra, а излегува на почетокто на следната година. Motorola исто така...


Следниот The Wall телевизор на Samsung ќе биде со MicroLED екран од 1000 инчи!

Samsung The Wall ќе претстави огромен модуларен MicroLED дисплеј, со големина од над 1000 инчи. Се разбира, овој дисплеј нема да биде за...


Samsung The Terrace телевизорите верификувани за гледање на отворено

Скопје, 21. јуни 2021. година - Компанијата Samsung Electronics објави дека сите модели на The Terrace премиум телевизорот се први во...


Минг-Чи Куо: Какви подобрувања ќе има iPhone во 2022 година

Минг-Чи Куо тврди дека iPhone 13 mini ќе биде последниот модел од својата категорија, односно последниот mini модел. Со оглед на тоа што...


Xiaomi развива сопствен процесор со 5G и 8K HD

Xiaomi е посветен на развој на сопствен процесор за новите премиум смартфони кој ќе има поддршка за 5H мобилна конекција што е главен...


Екран кој лебди во воздух - минималистички дизајн на Samsung Neo QLED 8K телевизорот

Еден од постулатите на модерниот дизајн, особено кога станува збор за технолошки производи, е елиминирање на излишни елементи по детална...


Екран кој лебди во воздух - минималистички дизајн на Samsung Neo QLED 8K телевизорот

Еден од постулатите на модерниот дизајн, особено кога станува збор за технолошки производи, е елиминирање на излишни елементи по детална...