Новости

Apple ги претстави iPhone SE 3 и iPad Air 5 со екстра перформанси

Apple го претстави новиот iPhone SE 3, кој чини 429 долари и нема да биде толку евтин како што медиумите претпоставуваа, кој овозможува...


iPhone 13 добива импресивни перформанси со најновиот A15 Bionic GPU

Во споредба со iPhone 5S, нјановиот iPhone 13 добива за 91% подобри графички перформанси. Ако ги споредиме сите чипови од 2015 година,...


Дизајнот на Apple Watch 7 ќе биде усогласен со најновите iPhone и iPad модели

Apple Watch 7 серијата ќе биде со нов дизајн, со рамен екран и рамни агли. Гигантот од Купертино наводно ќе лансира нови ременчиња и...


Уште 2 дена: Apple ќе ги претстави iPhone 13, Apple Watch 7, AirPods 3 и iPad mini 6

Време е за настанот на Apple, кој секогаш се реализира во септември. Се очекуваат нови производи, вклучувајќи ги iPhone 13 5G и Apple...


Snapdragon 888 официјално излезе, 25% помоќен и за 25% поефикасен

Qualcomm објави нови информации за Snapdragon 888 процесорот, кој бил со 5нм процес на производство, истата технологија со којашто е...


Најсовремениот Apple iPad Air (2020) досега

Покрај лансирањето на 5G iPhone моделите - iPhone 12 и iPhone 12 Pro, Apple ја објави и четвртата генерација на iPad Air. Сите три уреди...


Huawei Mate 40 Pro Plus пристигнува наскоро со 6 задни камери

На 22 октомври Huawei ќе ја претстави Mate 40 серијата - Mate 40, Mate 40 Pro, и Mate 40 Pro Plus. Сите модели ќе бидат со Kirin 9000...


iPhone 12 според тестовите има побавен процесор од iPhone 11

Синтетичките бенчмарк тестови откриваат нови проблеми за последната генерација на iPhone 12 смартфони кои дури имаат побавни перформанси...


iPhone 12 не импресионира на првите бенчмарк тестови

Новите смартфони iPhone 12 и iPhone 12 Pro ги направија првите бенчмарк тестови за работата на процесорот и иако се очекуваше многу...


Кои се адутите на iPhone 12, а кои се слабостите?

Apple исто како и со iPhone 11 моделот лани, така и годинава го постави новиот iPhone 12 како најисплатлив модел за вложените пари, со...


Кога и како да го гледате евентот со Apple iPhone 12 5G во живо

Apple ја открива својата iPhone 12 серија, која со цената започнува од $649, па се до $1349. Со мотото "Hi, Speed" Apple ќе го отвори...


iPad Air 2020 го покажа потенцијалот на iPhone 12

Apple со лансирањето на iPad Air 2020 однапред покажа што може да очекуваме од новиот iPhone 12 бидејќи работи со истиот A14 Bionic...


Кога ќе го следиме претставувањето на iPhone 12 5G 2020 во живо

Apple секогаш го претставува новиот iPhone во есента. Сега ќе имаме четири нови 5G модели: 5.4" iPhone 12, 6.1" iPhone 12 Max, 6.1"...


Првиот тест на iPhone 12 Max покажа минимални подобрувања

Apple се уште го нема претставено новиот iPhone 12 Max, но на настанот Time Flies го најави новиот процесор A14 за кого тврди дека ќе има...


Спецификации и цени: iPhone 12 Pro Max ќе биде најголемиот iPhone досега!

Се уште нема официјална најава од Apple, но веќе со нетрпение ги очекуваат корисниците новите модели на смартфони уште од следната...


Новиот iPhone 12 Pro со објавено концепт видео

Apple следнава есен повторно ја лансира новата iPhone серија, а во меѓувреме излезе видео за концептот на новиот iPhone 12 Pro, креиран...


Концепт видео открива како ќе изгледа Apple iPhone 12 5G

Бен Гескин креирал концептно видео со идниот 5G Apple iPhone 12, за кого треба да почекаме уште неколку месеци додека да биде откриен....


Протекоа информации за iPhone Pro од 2020г. - 6GB меморија

Apple iPhone 12 ќе го чекаме уште 10 месеци, што е еднакво дури на една цела година. Главната промена кај новиот iPhone ќе биде 5G...