Новости

Протече слика со футрола од iPhone 14

Apple ја спрема својата нова линија на iPhone за 2022. 5.4-инчениот iPhone mini ќе биде заменет со класичен 6.7-инчен модел. Моделот што...


Apple ќе ги открие iPhone 14, Apple Watch 8 и AirPods Pro 2 на 13 септември

Следниот iPhone ќе биде откриен во септември, како и секоја година: 6.1-инчен iPhone 14, 6.7-инчен iPhone 14 Max, 6.1-инчен iPhone 14...


iPhone 14 може да заглави со истиот A15 Bionic процесор и истиот екран

Минг-Чи Куо тврди дека Apple ќе го остави истиот чип во два модела на iPhone 14 серијата, т.е. A15 Bionic чипот што беше вграден во...


Apple ги претстави iPhone SE 3 и iPad Air 5 со екстра перформанси

Apple го претстави новиот iPhone SE 3, кој чини 429 долари и нема да биде толку евтин како што медиумите претпоставуваа, кој овозможува...


Протече првата слика со следниот темно зелен iPhone 13

Настанот Apple's Peek Performance ќе се одржи денес и ќе бидат откриени новите модели на iPhone SE 3, iPad Air 5, нови Mac модели со...


Apple утре ги открива новите iPhone SE 3 и iPad Air 5

Утре ќе се реализира новиот настан на Apple Peek, каде ќе бидат претставени новите iPhone SE 3 и iPad Air 5. Компанијата ќе го претстави...


Apple почна со производство на новите модели на iPhone и iPad

Apple за оваа година планира најголем број на хардверски новитети досега, нови модели на смартфони, таблети, часовници, лаптопи и десктоп...


Евтиниот iPhone SE 3 пристигнува на почетокот на 2022

Apple уште на почетокот на 2022 би можел да ја претстави новата генерација на iPhone. Тоа нема да бидат топ моделите од iPhone 14...


iPhone SE 3 ќе биде најевтиниот 5G смартфон на Apple

Apple наводно ќе го открие iPhone SE 3 во пролетта 2022 година, кој можеби нема да биде ништо посебно во дизајнот, туку само во...


iPhone 13 добива импресивни перформанси со најновиот A15 Bionic GPU

Во споредба со iPhone 5S, нјановиот iPhone 13 добива за 91% подобри графички перформанси. Ако ги споредиме сите чипови од 2015 година,...


Првиот бенчмарк за iPhone 13 Pro 1TB ја потврдува цената

Apple ги покачува просечните цени на iPhone годинава, но сепак за цената, уредите вредат. Новиот iPhone е со 1TB меморија, што е...


Новиот iPhone 13 е хардверски ѕвер за љубители на фотографии и видеа

После следењето на настанот од Телефони.мк, можеме да кажеме дека Apple навистина се потрудиле да овозможат нешто поинакво. Официјално...


Следете го настанот со iPhone 13 во живо, откриена батеријата

Apple iPhone 13 серијата ќе биде со голема дизајнерска надградба, но има и многу други нешта за кои треба да бидеме возбудени. Настанот...


Најновите протекувања откриваат бои и мемории за iPhone 13 и iPhone 13 Pro

Аналитичарот Минг-Чи Куо ги споделил своите конфигурации за меморијата на iPhone 13 серијата: iPhone 13 mini iPhone 13 mini доаѓа со...


iPhone 13 ќе има само Touch ID, а Face ID под екранот добива во 2022

Apple iPhone 13 серијата наводно ќе биде откриена во септември со Touch ID технологија под дисплејот. Аналитичарот Минг-Чи Куо го...


Apple iPad mini 6 објавен со големината на дисплејот и димензиите

Следниот модел iPad Mini 6 што Apple ќе го открие оваа есен, ќе биде со новиот чипсет на Apple - A15 Bionic, ќе има потенки рамки, Touch...


Apple A15 Bionic со N5P процес ќе го има во идниот iPhone 13

iPhone 13 е се уште далеку од нас, затоа што Apple тукушто го претстави iPhone 12. Меѓутоа, првите детали веќе протекуваат за идниот A15...